Totisurf.com :: Poglej temo - Drage-Biograd 13-19.7.08..Analiza Maestrala,Jugo,Burja+SLIKE

Odgovori na to temo Stran 4 od 5
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Drage-Biograd 13-19.7.08..Analiza Maestrala,Jugo,Burja+SLIKE
Avtor Sporočilo
Odgovori s citatom
Prispevek  
hojla aco,

avgusta se odpravljam dol na to lokacijo preverit spot. Pa me zanima, za apartmaje.

Kje so najbližji? Pomožnosti takšni, da so v pritličju, da maš svojo teraso s pogledom na morje, gril,....

Maš mogoče kakšno številko, link za apartmaje?

Poglej uporabnikov profil
Odgovori s citatom
Prispevek  
Jaz grem avgusta tudi dol, tako da upam da bo vsaj malo pihalo,če pa ne ,pa si tudi nebom nič mogel.lp.

Poglej uporabnikov profilPošlji E-sporočilo
Odgovori s citatom
Prispevek  
Pooky Star je napisal/a:
hojla aco,
avgusta se odpravljam dol na to lokacijo preverit spot.

Avgusta je kar smiselna destinacija, ker verjetno ne bo nemogoče gužve ki se v tem času pojavi na Bolu in Pelješcu - vsaj mi je lani nismo imeli...
Pooky Star je napisal/a:
Pa me zanima, za apartmaje. Kje so najbližji?

Najbližji so kar v kampu v isti bajti kot je WC in dom od gazde - to je najvišja bela zgradba na sredi spodnje slike Smile

Pooky Star je napisal/a:
Pomožnosti takšni, da so v pritličju,

Tej so ravno v pritličju Smile
Pooky Star je napisal/a:
da maš svojo teraso

Èe se prav spomnim tega žal ni - izhod je "v kamp" na "skupni prostor".
Se kdo ki je bil tu spomni mogoče kaj več detajlov okoli tega?
Pooky Star je napisal/a:
s pogledom na morje,

Mislim da je pogled na morje le skozi krošnje oljk, kakor zgleda tudi iz zgornje slike - lahko pa se motim...
Pooky Star je napisal/a:
gril,....

Morda bo gazda dal na razpolago svojega, ampak se ne spomnim da bi imeli apartmaji svojega posebej.
Pooky Star je napisal/a:
Maš mogoče kakšno številko, link za apartmaje?

Gre torej za isti kamp in gazdo:

Telefon AC Romantica je +385-23-635-389,
Mobilni +385-98-1644-664,
gazda pa je - kot je napisal Jaro - Miljenko/Milly Smile

Sicer so tej kampi "sredi ničesar", tako da če še kdo ne oddaja apartmajev v kampu bojo verjetno najbližji apartmaji v velikem apartmajskem naselju ob Dragah - le da ne vem kako je tam z dostopom v vodo in hranjenjem opreme.

Druga možnost so Pakoštane, ki pa so že pravo mestno okolje, ki mi osebno ni preveč všeč, ampak Maestral je tudi tam še OK, kakor lahko vidiš iz reporta - za ostale vetrove pa ne vem ker nisem potoval nanje tako daleč Smile

LP, Ačo

Odgovori s citatom
Prispevek  
acototi je napisal/a:
[

v kkašnem merilu je ta karta? oz. koliko km je to približno prikazano na sliki? a to furaš kao po odprtem morju, al je podobno zavetje z otočki kot recimo v stupicah?

Odgovori s citatom
Prispevek  
Pooky Star je napisal/a:
v kkašnem merilu je ta karta? oz. koliko km je to približno prikazano na sliki? a to furaš kao po odprtem morju, al je podobno zavetje z otočki kot recimo v stupicah?

V "Romantičnem Kanalčku" (kakor sem ga poimenoval v Reportu) je "podobno zavetje z otočki kot recimo v stupicah":
z vseh strani te obdajajo otočki na razdalji približno 1.5-2 km, razen na SZ, pa še tam te ne moree odnesti na odprto, ker je na drugi strani Pašman - za predstavo še spodnja slika, kjer se vidi druga stran kanalčka in v ozadju še druge otoke ki bi te v skrajnem primeru prestregli:

Za merilo in natančnejše karte pa pojdi na Google Maps in vtipkaj iskalni niz
"Pakostane Croatia"
in boš dobil zemljevid okolice z merilom levo spodaj.

Potem pa
(+) karto premikaš s klikom na levo tipko in pomikom miške,
(+) zoomiraš s koleščkom miške (na levi zgoraj lahko zoomiraš s "+" in "-"),
(+) desno zgoraj lahko preklapljaš med "Map", "Satellite" in "Terrain".

S klikom na link "Get Directions" povsem levo si lahko splaniraš tudi pot tako da vtipkaš npr
"Ljubljana Slovenia" pod A in
"Pakostane Croatia" pod B

Èe rad raziskuješ je Možnosti je še veliko, kot npr. izbiranje drugačne poti s preprostim Left-Clickom na pot in premikom miške itd...

LP, Ačo

Odgovori s citatom
Prispevek  
Sandi je napisal/a:
Jaz grem avgusta tudi dol, tako da upam da bo vsaj malo pihalo,če pa ne ,pa si tudi nebom nič mogel.lp.

Èe vas bo šlo več bo malo več dogajanja:
lani sem malo pogrešal gručo surfačev ki prileze iz vseh lukenj ko pihne na Bolu in Pelješcu Smile
Èe bo zneslo v službi se morda tudi jaz pridružim, ma je še vse v oblakih...

Sicer pa če boš od volje dej poročat po dnevih kako je blo, ker tudi mene zanima korelacija z napovedmi in nasploh malo boljša statistika:
kakor sem poudaril je Report nastal na osnovi priporočil pionirjev in 1-tedenske surfarije, tako da so dodatne informacije vsekakor dobrodošle Smile

LP, Ačo

Odgovori s citatom
Prispevek  
acototi je napisal/a:
Pooky Star je napisal/a:

V "Romantičnem Kanalčku" (kakor sem ga poimenoval v Reportu) je "podobno zavetje z otočki kot recimo v stupicah":
z vseh strani te obdajajo otočki na razdalji približno 1.5-2 km, razen na SZ, pa še tam te ne moree odnesti na odprto, ker je na drugi strani Pašman - za predstavo še spodnja slika, kjer se vidi druga stran kanalčka in v ozadju še druge otoke ki bi te v skrajnem primeru prestregli:

Za merilo in natančnejše karte pa pojdi na Google Maps in vtipkaj iskalni niz
"Pakostane Croatia"
in boš dobil zemljevid okolice z merilom levo spodaj.

Potem pa
(+) karto premikaš s klikom na levo tipko in pomikom miške,
(+) zoomiraš s koleščkom miške (na levi zgoraj lahko zoomiraš s "+" in "-"),
(+) desno zgoraj lahko preklapljaš med "Map", "Satellite" in "Terrain".

S klikom na link "Get Directions" povsem levo si lahko splaniraš tudi pot tako da vtipkaš npr
"Ljubljana Slovenia" pod A in
"Pakostane Croatia" pod B

Èe rad raziskuješ je Možnosti je še veliko, kot npr. izbiranje drugačne poti s preprostim Left-Clickom na pot in premikom miške itd...

LP, Ačo

ta slikca, to je območje zmernega al močnejšega maestrala?

Odgovori s citatom
Prispevek  
Pooky Star je napisal/a:

ta slikca, to je območje zmernega al močnejšega maestrala?

Zajema območje zmernega Maestrala ob obalah naselja Drage in Kampa Roko, bila pa je slikana iz plaže kampa Roko proti Pašmanu.

Pogled malo bolj proti Severu v enem boljših maestralov v tistem tednu zajema tudi spodnja slika, le da je bila slikana kasneje popoldne, ko je veter že jenjal:

Ta slika pa je proti "izhodu" iz Romantičnega kanalčka na JZ med otočke ki tvorijo Romantični kanalček, kjer sta v glisu v (morda istem) Maestralu še oba kolega nemška surferja z jadri cca 7m2:

LP, Ačo

Odgovori s citatom
Prispevek  
Malo sem zdaj zmeden, glede moči maestrala....

potem pridejo v poštev samo jadra na nad 7m2?
Potem je moč maestrala enaka kot v Ravni-Girandeli?

Odgovori s citatom
Prispevek  
Pooky Star je napisal/a:
Malo sem zdaj zmeden, glede moči maestrala....
potem pridejo v poštev samo jadra na nad 7m2?

Ne razumem dobro vprašanja:
kje na Jadranu pa to ni tako, če želiš na Maestral surfat večino dni Rolling Eyes

V upoštev pridejo seveda tudi manjša jadra, vendar se lahko zgodi, da boš večino dni presedel na obali:

mogoče sem imel neverjetno nesrečo, ampak na svojih dopustih na najbolj priznanih Maestral spotih (Bol, Pelješac) bi z jadri pod 7m2 v povprečju ujel cca 1/2 dni, v slabih tednih tudi manj kot 1/3 (kar je za mojo predstavo surfaškega dopusta nesprejemljivo Wink).

Rekel bi, da je tipično jadro za Jadranski Maestral prej 7-8+ m2 kot kaj manj. Včasih smo imeli tudi srečo z "izjemnimi tedni", ampak to je bila prej izjema kot pravilo in ni reprezentativen vzorec za predstaviti kot "tipični veter tu".

Stari mački sicer poročajo, da je včasih doli pihalo skoraj vsak dan za 5m2 in da je sedaj vetra veliko manj - morda so klimatske spremembe naredile svoje...

Pooky Star je napisal/a:
Potem je moč maestrala enaka kot v Ravni-Girandeli?

Nisem še vozil na Maestral na V obali Istre, ampak glede na poročila ostalih ne bi rekel, da je njegova jakost v povprečju slabša kot v Dalmaciji.

Prijatelj je npr. približno teden dni preživel v Opatiji in celo s Formulo ni ujel niti enega dovolj močnega Maestrala (ali drugega vetra čez dan) v Moščenički Dragi, medtem ko je v Dalmaciji do sedaj bilo veliko večino dni dovolj za Formulo.

Bi me pa zelo zanimala tudi poročila ostalih, ki so daljše obdobje presurfali Maestrale ob V-obali Istre:
koliko dni v povprečnem tednu*** piha dovolj za cca 7m2?

Èe jih je v povprečju več kot 2-3 bom zelo presenečen, kajti v tem primeru ne razumem zakaj na stotine surferjev rinemo tako daleč v Dalmacijo Laughing

LP, Ačo

*** Ne govorim o tem da greš doli na dobro napoved, ampak da planiraš dopust pol leta prej in na poljuben termin preživiš doli nekaj tednov.

Odgovori s citatom
Prispevek  
Pa veš ,da bom napisal kakšno. Samo dejstvo je ,da se bodo vozila jadra 7+ kot vedno. Eno leto sem imel samo 5,8 zraven pa je bilo veliko premalo. Računam na kakšno burjo,ampak zna tudi maestral razturit v popoldanskem času. lp.

Poglej uporabnikov profilPošlji E-sporočilo
Odgovori s citatom
Prispevek  
Aco,Aco... a veš da bo letos v sezoni tam ca 30+ surferjev v tem zalivu zaradi tvojega 'reporta'.Glede na to da boste tam vozili 7+ jadra,to pomeni popoldan,po maestralu, 7,5 kvadratnih rigov x 30,plus kvadrati 'ustaljenih' surferjev.....če v te kvadrate prištejemo šotore,prikolice...kje se bo tam letos sploh hodilo... Laughing

Ajd Aco,uživajte,bomo z veseljem kaj prebrali ... Wamos

Odgovori s citatom
Prispevek  
Sandi je napisal/a:
Pa veš ,da bom napisal kakšno.

Nestrpno pričakujem Wink
Sandi je napisal/a:
Samo dejstvo je ,da se bodo vozila jadra 7+ kot vedno.

Sej upam da se ni iz reporta razumelo, da se tu pogosto vozi po Maestralu petke Wink

Kakor sem napisal v Zaključku bo "Robčkar" tu ostal bolj lačen - to je spot za "Brisačarje", še boljše za "Plahtarje":
z Jadri 7-8+ se začne ta pravo veselje IvanDevil

To je pač "kruta realnost" za robčkarje na Jadranu (razen jutranjih vetrov v Preluki in Barkolah).
Sandi je napisal/a:
...ampak zna tudi maestral razturit v popoldanskem času. lp.

Tudi jaz sem to mislil do letošnjih Pelješcov Laughing
No, upam da se bo situacija kaj izboljšala...

LP, Ačo

Nazadnje urejal/a acototi 30/06/2009, 20:56; skupaj popravljeno 4 krat
Odgovori s citatom
Prispevek  
kokr kaže bo preluka standard quiver ratal 8, vsaj glede na število letošnjih banan

l.p.

matej

Odgovori s citatom
Prispevek  
jaro je napisal/a:
Aco,Aco... a veš da bo letos v sezoni tam ca 30+ surferjev v tem zalivu zaradi tvojega 'reporta'.

Sicer najbrž ne bo prav tako, ampak že če jih bo 10 bo veliko bolj pestro kot je bilo lani s tremi Smile
jaro je napisal/a:
Glede na to da boste tam vozili 7+ jadra,to pomeni popoldan,po maestralu, 7,5 kvadratnih rigov x 30,plus kvadrati 'ustaljenih' surferjev.....če v te kvadrate prištejemo šotore,prikolice...kje se bo tam letos sploh hodilo... Laughing

Po vodi:
kaj pa imaš za delat na obali ko piha Laughing
jaro je napisal/a:
Ajd Aco,uživajte,bomo z veseljem kaj prebrali ... Wamos

Torej sklepam da tebe ne bo Smile
Èe bom kaj utegnil doli v sezoni bom seveda še poročal.

LP, Ačo

Pokaži sporočila:
Odgovori na to temo Stran 4 od 5
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja