Totisurf.com :: Poglej temo - Drage-Biograd 13-19.7.08..Analiza Maestrala,Jugo,Burja+SLIKE

Odgovori na to temo Stran 3 od 5
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Drage-Biograd 13-19.7.08..Analiza Maestrala,Jugo,Burja+SLIKE
Avtor Sporočilo
Odgovori s citatom
Prispevek  
In kako so kaj vetrovi na tem področju v terminu okrog 1. maja?Smile bi bila zanimiva lokacija če bo lepo vreme.

Poglej uporabnikov profil MSN Messenger - naslov
Odgovori s citatom
Prispevek  
king4ever je napisal/a:
In kako so kaj vetrovi na tem področju v terminu okrog 1. maja?Smile bi bila zanimiva lokacija če bo lepo vreme.

Za Prvomajske praznike bi po moje moral pihati primerljivo močen maestral kot sem poročal v reportu - torej v solidnih dneh za 6-7+m2, v izjemnih dneh pa tudi za 5+m2.

Specifika 1.Maja v primerjavi z Julijskim časom (na osnovi katerega je nastal ta report) pa je v bolj nestabilnem vremenu in posledično večjo verjetnostjo Burij in Jugov v primerjavi z Maestrali.

Ampak prav zato zna za to obdobje (še posebej v primeru Burja/Jugo napovedi) biti Romantični Kanalček posrečena izbira, ker je (kakor sem že zapisal) po moji presoji boljši spot za Burjo kot Bol in Pelješac, za Jugo pa je prav tako vredu.

LP, Ačo

Nazadnje urejal/a acototi 17/04/2009, 07:27; skupaj popravljeno 8 krat
Poglej uporabnikov profil
Odgovori s citatom
Prispevek Drage-Biograd > 8.del > Vetrovi > BURJA 
Burja je pripihala v Romantični Kanalček v noči iz 2. na 3. dan in tako razmetavala šotor že ponoči, da ni bilo treba budilke zjutraj za vstat zgodaj in odjadrat Smile

Burja pripiha v Kanalček iz običajne SV smeri, kar omogoča vožnjo vzporedno z obalo v popolnem flahu:

Posebno doživetje je surfanje v "sinji laguni" ob desni rdeči puščici, kjer je zaradi plitvine voda svetlo modra (v ozadju na sliki spodaj iz Maestrala), zaradi bližine obale pa popoln flah! Taka idila je na Burjo pri nas res malokje...

Na poti do Drag gre Burja preko Vranskega jezera:

Ima torej kar nekaj terena od zadnjih hribov v ozadju za "pomirit refule":

Iz tega razloga sem pričakoval manj sunkovito Burjo kot običajno....napaka! Sunkovitost ob obali (kjer sem se zadrževal zaradi varnosti) je bila brutalna in s 7.5 je pihala vse od premalo do mooo(oooo)čno preveč!!!

Na srečo oddaljitev od obale do sredine kanalčka precej pomaga, zaradi otočkov v ozadju pa to početje ni posebej nevarno, ker te v najslabšem primeru naplavi na kak kilometer oddaljeno obalo, na kateri pokličeš pomoč ali počakaš na umiritev burje in preplavaš cca 500m široko najožjo vrzel med otočkom in obalo (prva slika na sredini spodaj).

V Zaključku se mi zdi Romantični Kanalček kar soliden Burja spot, vsekakor pa veliko boljši od Bola in Pelješca, ker
(+) je zaradi bližine otočkov na drugi strani relativno varno,
(+) je tu Burja bolj enakomerna ker ni hribov v neposredni bližini in
(+) je v Sinji Laguni na desni nepozabno surfanje na "modri flah" Mr. Green

Odgovori s citatom
Prispevek Drage-Biograd > 9.del > Zaključek 
~~~O~~~
Uvodne Misli k Zaključku
~~~O~~~
Ko človek postane surfer mu zleze globoko pod kožo posluh za veter in skomini ob njegovem zaznavanju. Ko potem v svoje jadro lovi razne vetrove kaj hitro razloči "klofutanje" Burje od "nežnega božanja" Maestrala, ki me je prevzelo od vsega začetka in bo verjetno živelo v meni do konca.

Še največji problem tega "božanja" pri nas je ta, da od nežnosti kar "žgečka" Laughing Tako sem bil povsem navdušen, ko smo z Jadrnico prvič križarili po Dalmaciji in sem naenkrat uvidel, da ima tu Maestral starejšega brata, ki zna več kot samo žgečkat...celo več kot božat...prime te za roko in poletiš z njim!

Z Jadrnico smo se naposled peljali še mimo Bola in ko sem videl tisto gručo surfačev letat naokoli je bilo konec dopustov v Istro:
še isto poletje sem preživel svoj prvi dopust na Bolu in se zaljubil v ta sanjki kraj z zlatno plažo in božanskim vetrom...

Še največji problem tega raja na Jadranu je bila oddaljenost, ki ni omogočala pogostih obiskov. Ko sem naposled bral na forumu poročila Pašmanskih Pionirjev, ki v solidnem Maestralu uživajo pol bliže, sem sklenil, da to pač moram poskusiti.

In tako je prišlo do tega dopusta, reporta in spodnjih zaključkov predstavnikov različnih panog našega športa Wink

~~~O~~~
Zaključek Robčkarja
~~~O~~~
Spot ni najbolj primeren za robčkarje:
z jadri 5.x in manj bi v tednu bi imel kaj počet samo 2 dni in na sploh najbrž ni za pričakovati več kot 33% izkoristek za te kvadrature.

Mnenje Robčkarja bi torej bilo
"Spet ni nič pihalo..." Sad

~~~O~~~
Zaključek Brisačarja
~~~O~~~
Za imetnike jader 7+m2 je veselje že mnogo večje:
v "mojem" tednu bi ujeli 5 dni od 7, sicer pa bi po moje 50-70% izkoristek znal biti kar realen.

Mnenje Brisačarja:
"Nej blu slabu !" Smile

~~~O~~~
Zaključek Plahtarja
~~~O~~~
Plahtar je tu res na svojem:
z jadri 9-10+m2 postanejo izkoristki blizu 100% in s tem veselje surfača neizmerno Very Happy

Plahtar torej pravi
"Majka !!!" Mr. Green

~~~O~~~
Moj zaključek
~~~O~~~
Za Brisačarje in Plahtarje je Romantični Kanalček nadvse zanimiv spot, ker v nekaj urah vožnje ponuja nedotaknjeno naravo, parcelo blizu morja tudi v vrhuncu sezone in soliden veter.

Ljubitelji nočnega življenja bojo sicer v kampu povsem razočarani, ampak je nekaj kilometrov oddaljenih krajih (predvsem Pakoštane) le možno najti nekaj dogajanja.

Kot Plahtar sem bil nad vetrom navdušen in za popolnost sem še najbolj pogrešal...več surfačev! Nekako samotno je bilo surfati kvečjemu z 2 sosurfačema v primerjavi z gručo, ki poživi vsak vetroven dan na Bolu ali Pelješcu!!

Ta "osamljenost" v kombinaciji s (po moje) neupravičeno anonimnostjo tega kraja v surfaški družbi ljubiteljev zmernih vetrov je bil glavni vzvod, ki me je gnal k pisanju obsežnejšega reporta:
želel sem, da bi več brisačarjev in plahtarjev lahko spoznalo bližnjo alternativo bolj oddaljenim spotom srednje Dalmacije in da bi se lahko tako v večjem številu zabavali v Romantičnem Kanalčku.

No, pa sem se nekako le prebil do konca tegale reporta! Na začetku si nisem mislil da bo postal tako dolg, vendar se mi je glede na vse skupaj zdelo vredno truda - upam, da ste tudi vi uživali v branju vsaj toliko kolikor sem jaz v pisanju Smile

Prijeten veter in veliko sonca čez 1.Maj želim vsem!
Ačo

Nazadnje urejal/a acototi 17/04/2009, 06:50; skupaj popravljeno 4 krat
Odgovori s citatom
Prispevek  
Odlično pripravljen report. Večkrat sem že iskal kakšen podoben, saj sem velikokrat v biogradu pa nikoli nisem vedel kam iti surfat. Morda bom za 1.maja že lahko surfal (zlomljen gleženj), tako da vsekakor pridem dol.

Odgovori s citatom
Prispevek  
Wink

Poglej uporabnikov profilPošlji E-sporočilo
Odgovori s citatom
Prispevek  
BREZ PRIPOMB- NASPROTNO- RES IZÈRPNO POROÈILO, VSA ÈAST!!!!

Odgovori s citatom
Prispevek Napoved 
za maestral je bila, pa smo šli pogledat to čudo od spota.
Tam smo bili zadnje štiri dni, maestral je bil, vendar zelo šibak.
Z jadrom 7,4 in veliko desko se ni dalo voziti.
No je bil pa dober počitek..
l.p.
Janez

Odgovori s citatom
Prispevek Re: Napoved 
knox je napisal/a:
za maestral je bila, pa smo šli pogledat to čudo od spota.
Tam smo bili zadnje štiri dni, maestral je bil, vendar zelo šibak.
Z jadrom 7,4 in veliko desko se ni dalo voziti.
No je bil pa dober počitek..
l.p.
Janez

Katere dni pa ste to bili?

Namreč to soboto in nedeljo (13. in 14.6.) smo bili na Pelješcu pa je tudi bila dobra napoved za Maestral, veter pa je bil prej za 8+ m2 kot kaj drugega in če na Pelješcu ni bilo res ni kje pričakovat...

LP, Ačo

Odgovori s citatom
Prispevek  
Očitno termika letos štrajka na vseh področjih.

V Preluki se nategneš kot bi mignil, v Bohinju nevem, če je dvakrat solidno potegnilo in kot praviš tudi maestral v Dalmaciji ni tisti pravi. Skrajni čas, da se začnejo burjice! Ta vikend kaže več kot odlično!

LP Mihi

Nazadnje urejal/a mihi 16/06/2009, 11:06; skupaj popravljeno 1 krat
Odgovori s citatom
Prispevek  
se vidimo mihi dol ? Smile

Odgovori s citatom
Prispevek Re: Napoved 
Bi morali prebrati Alkemista od Paola Coelha in iskati veter kar pred domačim pragom. Wink

Minuli petek in soboto je bil zaklad kar doma, v Žusterni smo imeli dva dneva krasen maestral. Razz

Citiram:
="acototi

Katere dni pa ste to bili?

Namreč to soboto in nedeljo (13. in 14.6.) smo bili na Pelješcu pa je tudi bila dobra napoved za Maestral, veter pa je bil prej za 8+ m2 kot kaj drugega in če na Pelješcu ni bilo res ni kje pričakovat...

LP, Ačo

Odgovori s citatom
Prispevek  
No evo to je report da bi jaz take grafe na faxu delu bi ble tud same 10ke!!!

Poglej uporabnikov profilPošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Odgovori s citatom
Prispevek Bili smo 
od četrtka 11.6. do nedelje 14.6.. No, saj pravim, maestral je bil, točen kot ura, vendar brez neke volje. Èe praviš, da tudi na Pelješcu ni bilo nič, potem ne bom obupal nad tem spotom..
Bil je tudi en izi burinček, ma smo ga prespali..
l.p.
Janez

Odgovori s citatom
Prispevek Re: Bili smo 
knox je napisal/a:
od četrtka 11.6. do nedelje 14.6.. No, saj pravim, maestral je bil, točen kot ura, vendar brez neke volje. Èe praviš, da tudi na Pelješcu ni bilo nič, potem ne bom obupal nad tem spotom..
Bil je tudi en izi burinček, ma smo ga prespali..
l.p.
Janez

V "tolažbo" lahko dodam, da sta pravkar zaključena 2 tedna Pelješca bla res bleda senca renomeja - v koktejlu sončnih, oblačnih in deževno-nevihtnih dni za manjšo opremo ni in ni hotelo pihniti:
v 14 dneh je bilo mogoče 3-5 dni za jadra 6+m2, pa še za to si moral biti v "stalni pripravljenosti", ker je včasih trajalo le kako urco...

O jakosti vetra veliko pove tudi dejstvo, da sem vse dni razen treh uprabljal 12.5m2, tiste tri "razpihane" dni "viharno jadro" 8.3m2, manj pa sploh ni blo treba sestavljat...

Paradoksalno je sicer za Formulo prav vsak dan pihnilo vsaj par ur in je tako za Formulaše bil 100% izkoristek (Very Happy), ampak kaj ko je noben ne vozi (razen mene in Ziggy-ja)...

Skratka po 4 tednih letošnjega Pelješca (skupaj s Prvomajskimi) je to zame najbolj švoh sezona Dalmatinskih Maestralov, prognoza za naslednje dni pa ravno tako ne obeta revolucionarnih sprememb...

LP, Ačo

Pokaži sporočila:
Odgovori na to temo Stran 3 od 5
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja