Totisurf.com :: Poglej temo - SLO obala, 30. 10. do 1. 11. 2015

Odgovori na to temo Stran 1 od 1
SLO obala, 30. 10. do 1. 11. 2015
Avtor Sporočilo
Odgovori s citatom
Prispevek SLO obala, 30. 10. do 1. 11. 2015 
Tri dnevna burja in trije obrazi slovenske obale.

»SLO Polinezija«, petek; surfanje okoli Debelega rtiča iz Ankarana do Punta Sottile in nazaj. Surfanje proti obali Debelega rtiča iz italijanske strani pod zalivom Lazaret ponuja pogled kot bi bil v Polineziji. Flišna stena polotoka zeleno rastje na vrhu in dokaj turkizna barva vode, za jibat super…6.7.

»SLO Fuerta«, sobota; Izola popoldan do večera, za slalom kar močan veter in valovi, visoki skoki kiterjev. Če bi bili valovi malo daljši bi bila primerjava s Fuerto kar na mestu, 6.7 na polno!

»SLO Prasonissi«, nedelja; Ribič in Piranski zaliv, pravo olajšanje po valoviti Izoli, konstantna burja in mirna voda zlasti za solinskim nasipom. Rajsko slalomiranje s 7.8.
JanezP.

Poglej uporabnikov profil
Odgovori s citatom
Prispevek  
Top report Janez, človeka kar kliče na vodo

l.p.

mp

Odgovori s citatom
Prispevek  
Fantastični report, hvala g. Polajnar! Tokrat sem zamudil vse tri dni zaradi operacije na nogi. Pri pregledih podatkov vremenskih postaj in pri občudovanju kolegov in kolegic na vodi sem prav trpel. Niti Havana/Cola ni olajšala bolečin Wink

Odgovori s citatom
Prispevek  
Uf, to je pa neugodno. Upam, da ni hujšega in boš čim prej z nami.
JanezP.

Odgovori s citatom
Prispevek  
Ko smo že pri naši obali, še ena pohvalna na račun mestnega redarstva:
V soboto parkiram pri Ribiču in za ziher takoj kupim listek, da ne bi bilo kaj narobe in akcija. Ko pridem nazaj s surfarije, me čaka listek oz. obvestilo redarstva. WTF, če sem plačal! Šele sedaj sem opazil, da mi je Burja medtem, ko sem se spreoblačil, odpihnila listek nekam v noranjost avtomobila. Butl!
Berem listek: 40€ kazen + 40 sodni stoški, ampak pazi sedaj: ČE PLAČAŠ V 3 DNEH JE 5€. High5 Very Happy
jasno, da sem takoj plačal.

Odgovori s citatom
Prispevek  
No ta je pa smešna, a pol je ceneje če za cel dan namenoma ne plačaš parkirnine, ker je kazen cenejša IvanDevil

Odgovori s citatom
Prispevek  
Lotrek- ne štekam sploh. če si imel listek in si torej plačal, zakaj nisi enostavno poslal redarstvu listek s plačilo kopijo naloga in pildkov ki si jih dobil in pojasnil kaj se je zgodilo. itak je razvidno kdaj ti je bila kazen izrečena in kdaj si imel parkirnino plačana. to bi ziher zanuliral in ti bi 5 eur prišparal, res pa da bi dal 1 eur za poštne stroške. Smile.
še manj razumem kaj je tukaj pohvalnega, a to da te kao ful manj osmodijo...meni se dobesedno upira tole skubljenje državljanov, vsepovsod in na vse načine. mi ovce pa blejamo, lej kolk fajn samo polovičko sem dobil..

potem se tega navlečejo še razne kreature tipa čičo v Punatu. Kolikor sem slišal je nekaj po enem avtu kamne metal in ga je en surfer mal ušlatal za goltanec. končno. baje je potem policija vse skup sterala.. Smile

l.p.

mp

Odgovori s citatom
Prispevek  
... mogoče zato, ker bi listek lahko dobil od kolega, ki je takrat surfal s tabo in tudi plačal parkirnino ...

Poglej uporabnikov profilPošlji E-sporočilo
Odgovori s citatom
Prispevek  
Točno tako, če bi se bunil, dokazoval ... vprašanje če bi kaj dosegel in tudi kolk časa bi šlo za to. Odgovor bi bil: listka ni bilo na armaturi ( in tudi z lahkoto bi si ga lahko sposodil) in ker je bila moja šlamparija sem tudi napako požrl.
Pohvalno pa je, da niso požrešni. Naredili so parking za 0,5€/ uro, kar je vsekakor boljše kot prej, ko smo parkirali ob cesti in smo samo čakali na kazen. 5€ pa jemljem kot opomin, da bom drugič malo bolj pazljiv.
Ne vem kolk računa Janković, ziher x10.

Odgovori s citatom
Prispevek  
Mas point. Vrjetno je tko kot si naredil ok.
lp
mp

Odgovori s citatom
Prispevek  
ja, v soboto dokaj dobra izola. parkirnega listka tokrat nisem dobil, parkiral ob obali.

Odgovori s citatom
Prispevek  
Pozdravljen Janez,

malo se zanimam kaksna smer burje je najbolj primerna za voznjo pri ribicu oz. med skoljami kjer je speed spot?

ps: na google map sem videl, da je za lazji vstop, možno priti ob Dragonji do skoljk...?

Hvala

lp

Žiga

Poglej uporabnikov profilPošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Odgovori s citatom
Prispevek  
Po mojih izkušnjah je bolj primeren vzhoden tip burje. Ta se lepše razpiha, pa tudi kot za speed run ob škarpi je bolj pravi. Severni tip burje je podobno kot ob celotni Slo obali bolj refulast in neenakomerno razpihan, večkrat ga celo ni v školjčišču oz. je veliko šibkejši kot pri Ribiču. Vračanje v orco na izhodiščno točko je na N tip burje je precej težje, saj se težko izogneš školjkam, kar na E burjo nekako ni problem.

Gremo enkrat skupaj prbijat.....po možnosti ob plimi, da ne bomo prbijali s smerniki ob dno!

LP Mihi

Odgovori s citatom
Prispevek  
Kar drži kar je povedal Mihi. Taka "vzhodna burja" je takrat, ko je vetrovno polje razširjeno tudi nad del severne Istre, piha na primer tudi v Umagu, Novem Gradu. Ko je veter omejen na Tržaški zaliv in Koprski zaliv, je lahko pri Ribiču (Portoroška burja) še dovolj vetra, za solinskimi nasipi pa ne. Takšno razširjeno vetrovno polje burje je običajno dobro vidno na DADA.
Glede dostopa pa menim, da je najbolje pri Ribiču. Spustiš z vetrom okoli 200 metrov in si že za nasipi na speed spotu.
JanezP.

Odgovori s citatom
Prispevek  
Mihi, ves da bomo šli! Wink Se pripravljam.... Smile

Hvala obema za informacije! Imam pa se eno vprašanje. Wink
Ko govorimo o V smeri Burje me zanima pod kaksnim kotom je se ok. Namrec, opazam da so zadnje burje pihale pod kotom cca 80 stopinj (merjeno na boji). Torej pri kaksnem kotu je se ok?

ps: kaj pa na J smer? jaz sem grem dostikrat tja s formulo in je super...

Poglej uporabnikov profilPošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:
Odgovori na to temo Stran 1 od 1