Hacked By Jackmodss :: Poglej temo - Rhodos - 20-25.6.2015

Odgovori na to temo Stran 1 od 3
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Rhodos - 20-25.6.2015
Avtor Sporočilo
Odgovori s citatom
Prispevek Rhodos - 20-25.6.2015 
Na Rhodosu je v tem terminu pihal odličen meltemi. Kot običajno se je veter nekoliko okrepil proti večeru, ob dnevih z odlično napovedjo pa že popoldan.
Po spominu sem vozil od 20. naprej, po dnevih:
- Fanatic FW 96 in NS volt 5.0, deska mi ni bila všeč, deluje podobno kot lanski model. Opazil sem, da se zelo izboljšajo vozne lastnosti z izrazitim premikom zgloba naprej.
- Futura 124 in NS e-type 7.8, deska odlična, smernik nekoliko premajhen za to jadro in bolj light wind pogoje. Izrazito glisirajoče orcanje je bilo precej težavno in tako sem se vozil nižje in obračal ko se je prikazal svetilnik.
- Futura 144 in NS e-type 8.2, odlična kombinacija, hitra deska, super smernik za to jadro. Pravi užitek! Vozil sem najnižjo možno in obenem še varno špuro.
- Futura 114 in 6.6 + 5.8 + 4.9. Bomba tudi ta deska, smernik se je izkazal tudi ob izrazitem dvigu vetra.
- Atom IQ 120 in 5.4 ter Kode Wave 82 in 4.5. Atom IQ me je prijetno presenetila, obrati z vetrom so bili pravo veselje in z desko nisem imel težav tudi ko je veter presegal 25 vozlov. Z wavercami še ne obvladam toliko, da bi izrazil kakšno posebno mnenje. Sicer pa mi je bil zelo všeč 3-fin setup Koda, ki mi je omogočil dostop do valovite strani z eno samo orco Smile
- Futura 114 in 5.4, 6.6 ter Kode Wave 82 in 4.0 odprto na stežaj. Prva polovica zadnjega dne je veter izrazito spreminjal jakost. Futura mi je vseeno omogočila sproščujoče glisiranje, čeprav na vodi so se ostali surfači kar precej matrali za ujeti kakšno črtico. Končal sem svoj teden s top vetrom in nekaj dobrih padcev pri polni hitrosti.

Za veselo freeridanje vsekakor priporočam rabo jadra e-type, ki, kljub temu, da je brez kemberjev, nudi udobno vožnjo ob zelo širokem vetrovnem razponu. Več krat sem opazil plutajoče surfače s sedemkami ali večjimi šestkami med tem ko sem švignil mimo s 4.9 Po drugi strani pa sem držal 6.6 BP med tem ko so vsi menjavali jadra z majhnimi petkami ali velikimi štirkami.

Kdor še trenira obrate z vetrom naj najame Atom IQ. Futura je pa itak garancija za užitek! Žal z razpoložljivimi jadri nisem uspel razviti polni potencial hitrosti te deske.

Glisiral vsak dan praktično 100% od prvega do zadnjega trenutka na vodi.

Opremo sem najel v Prasonisi windsurf centru Starboard & North Sails.

Poglej uporabnikov profil
Odgovori s citatom
Prispevek Re: Rhodos - 20-25.6.2015 
Živjo !

Izgleda, da si bil na drugem avionu, ker te na letališču nisem našel, jest sem šel z Intelekto.
Tud na Karpatosu veter ni razočaral, vozili smo vse dni, tuidi zadnjega, ke je avion šel šele ob 17:00. Večinoma smo vozil jadra od 4.0-5.0, en dan pa je bil bolj relax pa od 5.5 - 6.5.

Enkrat sem sprobal Tabou Rocket 95, rezultat pa 69,5 km /h High5, idealna za recimo Preluka razmere.

Nekaj se dogaja na Luv spotu, ker sta postavljena dva nova storage-a, ali bo tam nov center ali kaj drugega pa mi ni ti lokalci niso znali povedat. Moogoče bo kaj več vedel kdo od slovencev, ki jih tam ne manjka.

lp,
Bojan

P.s. Zdej pa čakajoč na veter....

Poglej uporabnikov profilPošlji E-sporočilo
Odgovori s citatom
Prispevek  
Bojan, mi lahko prosim zaupaš s čim si izmeril to magično hitrost?

LP Mihi

Odgovori s citatom
Prispevek  
Garmin Forerunner 405 ( tud men se je zdela mal magična )

Če se je on zlagal sem se tudi jaz Laughing

lp,
Bojan

Odgovori s citatom
Prispevek  
Very Happy Fair enough!

Pri sodobnih Garminih je problem zapisovanje, saj uporabljajo "smart recording", ki pa zapisuje točke v intervalu kot se zdi njemu najbolj primerno. Poleg tega je njegov interni kalkulator razdalje med točkami zelo slab in to kar pokaže na displeju so bolj neki približki. Tako je potrebno pri Garminih track za pravilne rezultate prenesti v nek rogram ki ima vse skupaj sprogramirano bolje in šele potem je rezultat pravi. Žal pa pri "smart recordingu" tudi to ne pomaga zaradi pomanjkanja zapisanih točk.

Edina Garmina, ki sta imela fiksen enosekundni interval zapisa točk sta bila Forerunner 205 in 305. Ta dva modela dajeta v kombinaciji s pravim speedsurf softwareom rezultate, ki so po natančnosti primerljivi Speedsurf GPS enotam. Žal pa teh dveh modelov ni več v prodaji.

Niti se nebi vtaknil v to, če nebi vedel, koliko energije in denarja za opremo potrošijo fantje za doseganje takih brzin na Karpathosu.

Lp Mihi

Odgovori s citatom
Prispevek  
In kolk realna so potem merjenja s tem modelom ?
Ali drugače, kakšno hitrost bi recimo lahko rekreativec pod določenimi pogoji dosegel ?

lp,
Bojan

P.s. Ga bom preveril z avtom, da vidim kolk laže IvanDevil

Odgovori s citatom
Prispevek  
70 km/h = 37,5 vozlov.
To bi bil že skoraj svetovni rekord za Rocket 95 Smile in po mojih podatkih ena izmed najhitrejših SLO izmerjenih hitrosti. Po moji oceni bi bila realna hitrost za rekreativca s to opremo okoli 31 vozlov. Za kaj več, se igra kompletno spremeni, tako kot pri opremi, kot tudi pri voznikih Smile.
Je pa seveda možno!

Odgovori s citatom
Prispevek  
Predvsem bi bilo potrebno pogledati track, kdaj je bil Max. hitrost izmerjena.
Lahko se zgodi med vodnim štartom, ko GPS izgubi signal in ga spet dobi in ga zmede itd...

Če bi s to opremo dosegel 59,5 km/h bi vriskal od veselja že ob samem občutku drsenja pri hitrosti, kateri se prej verjetno nisi nikoli niti približal. 69,5 pa je na rekreativnem nivoju s tako opremo žal krepko nedosegljivo.

V kolikor te zanima mi pošlji track, ga vržem v software in zadevo preverimo.

LP Mihi

Odgovori s citatom
Prispevek  
Za hitrosti nad 30 vozlov moraš imeti kar orenk jajca. Večinoma se sobotni preluški bojevniki niti ne zavedamo kako počasi gremo, ko si mislimo, da šibamo kot snete sekire.
Jaz sem pred leti enkrat za štos poskusil vštric z Evertsom peljati, in to tako da on ni vedel da tekmujem SmileSmile, koja bruka. Drugič sem pa lansko leto namontiral na Thommnovo slalomco od Benkota 22 mojega FWS naisha in se na 3/4 preluke tud usral od brzine.

Tko da moje spoštovanje speed manjakom Smile

PS: Garmini so eno sranje, imel sem 305 za tek in kolo, po 3 letih normalne rabe baterija ni zdržala 3 ure, notri se je rosila, številke so utripale kot novoletna jelka. Distributer mi je ponudil novo z mojim doplačilo. Če bi vedel, da je Garmin tak crap bi vzel eno v Hoferjeu ali Lidlu, pa še ta bi verjetno dalj časa delala.

l.p.
mp

Odgovori s citatom
Prispevek  
Jaz za freeridanje uporabljam Northa S-type 7.8 in Rocketa LTD 115 sem tudi precej zadovoljen z razponom in enostavnostjo uporabe.
GPS hitrosti ne merim, v glavnem sem zadovoljen če 'vriskam od veselja, ker se mi zdi da grem hitro', kot je nekdo napisal Smile
Se mi pa včasih tudi dobro zdi, ko se peljem mimo kakšnega z vsemi možnimi 'gadgeti' opremljenega slalomaša, ampak pustimo to. Večinoma se oni peljejo mimo mene Mr. Green
Edino kar je pri Northu (kot tudi pri ostalih opažam), je upadanje kakovosti materiala. Nova jadra se ob rekreativni uporabi po 2 sezonah začnejo kar cufati, bledeti, pokati ipd., medtem ko kakšna 8 let stara jadra, ki jih tudi še imam počasi izgledajo bolje od teh dve sezone rabljenih...
North se sicer hvali s 5 leti garancije, vendar le ta ne velja na obrabo...

Poglej uporabnikov profil ICQ številka
Odgovori s citatom
Prispevek  
mp je napisal/a:

PS: Garmini so eno sranje, imel sem 305 za tek in kolo, po 3 letih normalne rabe baterija ni zdržala 3 ure, notri se je rosila, številke so utripale kot novoletna jelka. Distributer mi je ponudil novo z mojim doplačilo. Če bi vedel, da je Garmin tak crap bi vzel eno v Hoferjeu ali Lidlu, pa še ta bi verjetno dalj časa delala.

Moj komentar glade Garminov ni bil namenjen kvaliteti, ampak primernosti za speedsurfing. Mislim da sta FR 205/305 bolj kot ne edina ročna GPS-a z nastavitvami primernimi za speedsurfing. Tudi 500+ EUR profesionalni osebni trenerji drugih blagovnih znamk žal nimajo teh lastnosti oz. takega še nisem zasledil. Tako ostanejo samo še namenski speedsurfing GPS-i, le-ti pa so tako štorasti, butasti in neuporabni, da so bolj primerni za metat v daljino kot karkoli drugega.

LP Mihi

Odgovori s citatom
Prispevek  
Mihi, vem. Moj komentar ni bil mišljen glede primernosti za speedsurfing, ampak kvaliteti oziroma natančneje price/performing kao renomirane znamke.
Je pa res, da, kot se spomnim, si ti imel z zamenjavo dosti boljše izkušnje kot jaz.

l.p.

Odgovori s citatom
Prispevek  
res huda brzina. mislim, da še nisem presegel 50km/h. se moram kar pošteno namatrat, da gre nekje do 48 km/h. z opremo, ki jo pač imam in ob dobrih pogojih. samo sumim lahko, da sem bil enkrat mogoče hitrejši, pa žal tistega nimam izmerjenega. (če že hitrejši, prav gotovo ne veliko).
se mi zdi da za laično uporabo tile garmini dokaj točno kažejo.
za točno meritev pa verjetno izračun po času od točke a do b.

Odgovori s citatom
Prispevek  
mihi, kateri software pa uporabljaš?

Odgovori s citatom
Prispevek  
Meni je do sedaj v Preluki z Tabou Rocket 115 LTD in jadrom Volt 6.4 uspelo sam enkrat prebiti 50km/h, vsaj tako je kazal Endomondo. Pa nisme čisto prepričan, če je bilo res 50km/k, ker tako je kazal max speed, ko sem pa na grafu gledal, je bilo pa ene 44km/h maksimalno. Tako da ocenjujem, da navadni smrtniki razvijemo hitrosti nekako maksimalno med 40-50km/h.

Je bilo pa kar na overpover, pa voda čist čist mirna, malo downwnd tam pri Volovskem. Me je bilo pa kar strah, sem bil čist trd in samo čakal, me bo katapultiral oz kako drugače utrgalo z dile Smile

Se mi zdi, da je to nekako max te dile in jadra.. Nekako imam občutek, da jo že voda začne bremzat pri taki hitrosti, oziroma upor in vse skupaj. OK, verjetno v rokah profesionalca se da še kaj iztisnit.

Moram pa enkrat probat slalomco, da vidim če to res tako leti, kot pravijo Smile

Pokaži sporočila:
Odgovori na to temo Stran 1 od 3
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja