Totisurf.com :: Poglej temo - Pametna ura

Odgovori na to temo Stran 1 od 1
Pametna ura
Avtor Sporočilo
Odgovori s citatom
Prispevek Pametna ura 
Ola,

kupujem "pametno uro", ki je primerna za surfanje/kajtanje.
Zanima me kaj uporabljate, izkušnje itd...
zaenkrat gledam tole:

https://www.mimovrste.com/pametne-ure/samsung-pametna-ura-galaxy-watch-sm-r800-46-mm-srebrna

Hvala za predloge,
lp, Jože

Poglej uporabnikov profilPošlji E-sporočilo
Odgovori s citatom
Prispevek  
Bistven problem pametnih ur je, da baterija običajno zdrži le dan, največ dva. Sam imam ravno zato veliko raje Garmina, ki ima kar nekaj funkcij pametnih ur, baterija pa zdrži znatno dlje - skratka je že v osnovi ura namenjena športu (z vidika senzorjev in tudi sicer) in je nekaj manj "pametna". Mi pa ni jasno, katere pametne funkcije rabiš za Surfanje/kajtanje? Smile

Good luck!

D.

Poglej uporabnikov profil
Odgovori s citatom
Prispevek  
Jaz uporabljam Suunto Ambit 3 Peak in sem zelo zadovoljen. Beleži več ali manj vse kar potrebujem torej, čas, hitrost trenutno, max in avg., kilometrino, temperaturo, srčni utrip, porabljene kalorije, snema GPS track z vsemi podatki, ki ga pogledaš na zemljevidu ob priklopu na komp,... baterija po 5 letih še vedno zdrži cca. 4-5 4-urnih surfarij.

Odgovori s citatom
Prispevek  
Hvala za komentarje.
Funkcije, ki jih rabim so predvsem merjenje hitrosti in zapis track-a (pri čim manjši porabi baterije). Uro bom potreboval tudi za druge športe, vendar mara biti za surfanje vodotesna (to ure večinoma so, vendar pri nekaterih modelih izkušnje kolegov kažejo drugače...)
Zato sem se obrnil na izkušnje surferjev...
Bom poročal, ko se odločim...

Hvala in LP,
Jože

Odgovori s citatom
Prispevek  
Pri urah ki jih uporabljamo za srfanje oz. kajtanje je največji problem to, da se od sonca na roki precej
segreje in ko padeš v vodo se tesnilo hitro ohladi in posledično lahko s časom trpi vodotesnost. Zato jaz uporabljam starejši model Garmin Vivoactive, ker lahko odstranim pašček in samo uro dam v vodotesno vrečko pa okoli vratu. Res da ne moreš v vsakem trenutku pogledati hitrosti, dela pa še vedno brez težav.
Lp

Odgovori s citatom
Prispevek  
Če želiš imeti realne podatke, obvezno glej, da meri/dela hitrost/točke vsako sekundo, ker drugače pridejo ven čudne cifre.
Predlagam tudi, da se .gpx file naloži na stran www.ka72.com.

lp

Poglej uporabnikov profil MSN Messenger - naslov
Odgovori s citatom
Prispevek  
Jaz vodotesnostjo Suunto ure do sedaj nisem imel nobenih težav. Vedno imam na roki in dela BP.

Pokaži sporočila:
Odgovori na to temo Stran 1 od 1