Hacked By Jackmodss :: Poglej temo - SUP z jadrom?

Odgovori na to temo Stran 1 od 1
SUP z jadrom?
Avtor Sporočilo
Odgovori s citatom
Prispevek SUP z jadrom? 
Zdravo, surfaška ekipa,

na forum se vračam po cca 7-8 letih brez Starboardove freeformule Smile

Ima kdorkoli med vami kakšne izkušnje s kombinacijo Supa in jadra? V "mojih časih" je bil nekaj podobnega sicer Starboard Serenity+12m2 jadro, ampak slednji je imel tudi ogromen smernik + opcija kobilico, če se prav spomnim.

Torej, je kdo že probal SUP z jadrom, gre to čudo lahko tudi vsaj malenkost v veter, kakšen je občutek? To, da se ne bo dalo glisirati in da tudi sicer ne bo blizu Formuli mi je sicer jasno, ampak - a je vsaj za silo oz. za tolažbo, ko si z otroci na morju recimo?

Že v naprej vsem velika hvala,

Domen

Poglej uporabnikov profil
Odgovori s citatom
Prispevek  
Zdaj imajo Starboard, RRD, JP napihljive windsurf/supe z gredlji, ki po "videih" sodeč tud dobro glisirajo.

https://windsurf.star-board.com/products/airplane/

Ceneje pa kak rabljen surf za učenje.
Jaz sem kupil prejšnji mesec rabljen Starboard Start in računam, da bo za igro, učenje in še kako vragolijo.
230l, 280cm dolžina, 100cm širina, smernik in gredelj.
Ima 14 kg in baje glisira (počasi, ampak gre v glis).
Za supanje ja kar široka. Ko ga bom dal na streho, bo super senca in izolacija v avtu Smile

Odgovori s citatom
Prispevek  
pred 3-4 leti sem probal z gaastrinim trdim supom 180 litrov oz verjetno 230. Zelo lepo se je subglis cruzalo s 7.0. ko je pihnilo je pa stvar letela, vendar je bil rodeo brez zank in z rajdnim krogom čez pol Dajle Smile:Smile v veter je šel čisto ok, imel pa je kar ornk smernik

l.p.

mp

Odgovori s citatom
Prispevek  
Hvala obema za predloge in poglede. Sploh tale SB zgleda res HUDO Very Happy Je pa žal tudi cena vidim da zelo huda, tako da morda enkrat - je pa to že skoraj to - dila, na kateri otroci lahko supajo, popoldne pa ata jadro pripne Smile In valda sup kupiš in vzameš na morje "zaradi otrok" ... Very Happy Very Happy Very Happy

Btw, MP - nice to reed you again Smile

Užiiiivajte!

D.

Odgovori s citatom
Prispevek  
Živjo,

vem, da je pozno, ampak morda bo še kdo bral to temo ... mi imamo Bicov trdi SUP in smo zelo zadovoljni. Na morju gremo zjutraj supat (ena oseba supa, otrok se pelje spredaj, drug starš pa plava zraven Smile). Ko pihlja, damo gor jadro in se zelo lepo pelje. Gredlje? Gredlji? (Kako se to sklanja?) nima in je tudi ne potrebujemo. Zadaj so trije smerniki, ki so bistveno krajši kot na primerljivo velikih deskah za windsurfanje, kar prav pride tudi pri beach startu, saj lahko začneš v nizki vodi in si niti kopalk ne zmočiš Smile. V lahnem vetrcu se lahko malo hecaš z obrati, ko bolj pihne, se pa tudi zelo hitro pelješ. In presenetljivo dobro se držiš deske kljub temu, da ni stopalk. Površina je v velikem delu taka kot je pad pri deski za deskanje na valovih, tako da ne drsi. Deska je fajn tudi za učenje..

Odgovori s citatom
Prispevek  
Živjo,
že vrsto let uporabljam trdo dilo JP WindSUP 10'9 (http://jp-australia.com/2014/sup/products/sup-boards/windsurf-sup/)(na tem linku modre barve). Zelo dober kompromis. Za supanje je precej boljša od večine napihljivih supov podobne dolžine, seveda pa se ne more primerjati s touring modeli supov (12'6), sploh na gladki vodi. Na malo vzvalovanem morju pa se mi zdi, da je zaradi togosti boljša tudi od napihljivih touring modelov (ker se ti začnejo že malo upogibati). Za windsurfing ima standardno kaseto za zglob in gredelj (očitno so uporabili kar stare kalupe za plastiko, ker se na robu gredlja vidi odtis "Made in West Germany) in se čisto lepo vozi, le na vzvalovanem morju je treba malo paziti - ker je dila precej bolj ravna od normalnih windsurf dil, se hitreje zabije s špico v val. V močnem vetru tudi zglisira, ampak občutek je kot da bi z avtobusom vozil po avtocesti 190 km/h. Zank za noge nima, vendar je cela stojna površina obložena, tako da ni težko najti opore - ne drsi. Original smernik je sicer bolj majhen, ampak zadošča. Le z večjim jadrom 8,4 m2 se mi včasih dogaja, da dila zaspina, če preveč zategnem jadrom. Skratka, zelo fajn univerzalna dila.
Pri hiši imamo tudi napihljiv sup Starboard Astro Touring Zen 12'6 z opcijo surfanja (ima navoj za zglob in sredinski smernik). Za supanje zelo fajn dila, za surfanje pa jo bolj redko uporabljamo, ker imamo pač tisto JP. V slabem vetru je SB mogoče celo malo hitrejša od JP, verjetno zaradi daljše vodne linije in bolj špičaste oblike. Imam pa vedno malo slab občutek, ker sem že videl slike kako je jadro iztrgalo nastavek z navojem iz napihljive dile (mogoče samo paranoja), svetujem uporabo zgloba s kardanom namesto gumice, ker ne prenaša momenta na dilo.
Za surfanje vsekakor priporočam dilo z gredljem ali vsaj sredinskim smernikom, ker sicer preveč bočno odnaša, sploh v slabem vetru. Tudi če dila služi samo učenju in zabavi otrok, bodo hitro izgubili veselje, če jih bo vedno odneslo nekam nizvetrno... V prilogi test, ki sem ga enkrat opravil (veter 4-6 knt, jadro 6,6 m2): špura št. 1 s trdo dilo JP in gredljem, špura št. 2 z isto dilo brez gredlja, špura št. 3 z napihljivo dilo SB s sredinskim smernikom, Vidi se, da že sredinski smernik zelo pomaga (malo tudi verjetno dolžina te dile in oblika).

Odgovori s citatom
Prispevek  
Wildstyle je napisal/a:
Hvala obema za predloge in poglede. Sploh tale SB zgleda res HUDO Very Happy Je pa žal tudi cena vidim da zelo huda, tako da morda enkrat - je pa to že skoraj to - dila, na kateri otroci lahko supajo, popoldne pa ata jadro pripne Smile In valda sup kupiš in vzameš na morje "zaradi otrok" ... Very Happy Very Happy Very Happy

Btw, MP - nice to reed you again Smile

Užiiiivajte!

D.

Pozdravljen,

Pojdi pogledat v Lidl, jaz sem SUP od F2 tam kupil za borih 279 EUR (znižan iz 500+ EUR). Imeli so tudi SUP z začetniškim jadrom za nekih 400 in še nekaj eur EUR, na katerega lahko obesiš tudi svoje jadro, čeprav nisem prepričan, da je to primerno za kaj več kot za popolne začetnike, ker enostavno na pravem spotu to prerasteš v enem tednu ali še prej.

Pa ne poslušaj, da so ti SUPi ničvredni in bla bla bla, ker kar se trdote in zvijanja ob vožnji čez čop tiče, je napihljiv SUP od F2 odličen, sploh pa za ta dnar enostavno ne razmišljaš! Glede na to, pa da bi lahko SUP dobil izredno poceni, razmišljaj še o windsurf deski posebej, na kateri boste lahko z otroci nato osvojili še zanke, trapez,... Otroci (vidim pri svojih) bodo napredovali 10x hitreje kot ti, pa sploh ker si se že dobro vozil boste kmalu, če ne takoj, spoznali, da WindSUP ni tisto kar rabite, lahko je samo za zraven Wink.

LP,
BAJS

Odgovori s citatom
Prispevek  
Hmm, ne bi rad začel kakšne polemike... ampak s tem nasvetom glede supov iz Lidla bi se strinjal le pogojno. Najprej se moraš vprašati kaj sploh rabiš in za kakšen namen kupuješ sup.
F2 iz Lidla je absolutno super nakup in težko dobiš boljše razmerje med ceno in robo - če je tovrsten sup tisto kar iščeš.
Če pa nameravaš sup uporabljati tudi za daljše veslaške izlete, npr 10 km ali več, si ne predstavljam tega početi na takšnem supu. Tovrstni supi pri relacijah nad 3-4 km ne prinašajo kakšnega posebnega veselja. Če torej nameravaš sup uporabljati za ture, taisti F2 ni več dober nakup, ampak stran vržen denar (ne zato ker je F2, ali ker je iz Lidla, ampak zaradi tipa supa).
Načeloma danes ni problem narediti supa, ki se ne upogiba na valovih, če gre za sup dolžine 10’, malo drugače pa je pri večjih dolžinah, npr pri 12’6, ki je nekakšen standard za touring supe, so že kar opazne razlike.
Po drugi strani je tudi res, da so kvalitetnim supom priznanih firm v zadnjih letih cene navili nenormalno - ker pač lahko. Trg je v razcvetu in prodajo vse, za kakršnokoli ceno. Zato si pač režejo ekstra dobičke. Dejstvo je, da (vsaj mene bo težko kdo prepričal) noben napihljiv sup ni vreden 1000 eur. Ampak, če kupuješ nov touring sup, dobrega modela pod 800 eur ne boš dobil. Žal.
Nazaj k prvotnemu vprašanju: kombinirani wind-sup verjetno kupuješ iz praktičnih razlogov. Tudi jaz sem ga. Obstajajo dokaj solidni kompromisi (kot sem opisal v prejšnem postu), a zavedati se moraš, da to ne bo idealen sup in ne idealen surf. Če ti je to sprejemljivo in znotraj pričakovanega namena uporabe, pač greš v to. Absolutno dobrih nakupov ni, vse je pdvisno od namena uporabe.

Odgovori s citatom
Prispevek  
u468s je napisal/a:
Hmm, ne bi rad začel kakšne polemike... ampak s tem nasvetom glede supov iz Lidla bi se strinjal le pogojno. Najprej se moraš vprašati kaj sploh rabiš in za kakšen namen kupuješ sup.
F2 iz Lidla je absolutno super nakup in težko dobiš boljše razmerje med ceno in robo - če je tovrsten sup tisto kar iščeš.
Če pa nameravaš sup uporabljati tudi za daljše veslaške izlete, npr 10 km ali več, si ne predstavljam tega početi na takšnem supu. Tovrstni supi pri relacijah nad 3-4 km ne prinašajo kakšnega posebnega veselja. Če torej nameravaš sup uporabljati za ture, taisti F2 ni več dober nakup, ampak stran vržen denar (ne zato ker je F2, ali ker je iz Lidla, ampak zaradi tipa supa).
Načeloma danes ni problem narediti supa, ki se ne upogiba na valovih, če gre za sup dolžine 10’, malo drugače pa je pri večjih dolžinah, npr pri 12’6, ki je nekakšen standard za touring supe, so že kar opazne razlike.
Po drugi strani je tudi res, da so kvalitetnim supom priznanih firm v zadnjih letih cene navili nenormalno - ker pač lahko. Trg je v razcvetu in prodajo vse, za kakršnokoli ceno. Zato si pač režejo ekstra dobičke. Dejstvo je, da (vsaj mene bo težko kdo prepričal) noben napihljiv sup ni vreden 1000 eur. Ampak, če kupuješ nov touring sup, dobrega modela pod 800 eur ne boš dobil. Žal.
Nazaj k prvotnemu vprašanju: kombinirani wind-sup verjetno kupuješ iz praktičnih razlogov. Tudi jaz sem ga. Obstajajo dokaj solidni kompromisi (kot sem opisal v prejšnem postu), a zavedati se moraš, da to ne bo idealen sup in ne idealen surf. Če ti je to sprejemljivo in znotraj pričakovanega namena uporabe, pač greš v to. Absolutno dobrih nakupov ni, vse je pdvisno od namena uporabe.

Po SUPu se bod valjlali otroci na vse možne načine in ga vlekli v vodo za igro,... (vem kako je pri nas). Za to ne rabiš nek drag SUP, ker ga je škoda. "Ata", pa če bo želel kolikor toliko kvalitetno surfat, pa lahko SUP pozabi.

LP,
BAJS

Odgovori s citatom
Prispevek  
Hvala vsem in vsakemu posebej! Bajs, nice to see, da si tudi ti še vedno aktiven! Čisto kratko poročilo s poletja (spoiler allert-ničesar še nisem kupil).

Na obali je res inormno supov, ne samo otroci, tudi stari veselo veslajo. Videl sem natanko 1 windsup - Starboard 2019. Srečna lastnica je zanj odštela 1700 eur v Nemčiji in se je šla z jadrom peljat natanko enkrat (prvič), nato sta se z možem izmenično peljala in veslala. Preveril sem tudi v Amodoru - komplet, s katerim bi bil zadovoljen, je takoj 2000 eur.

Glede na to, da je v vsem poletju praktično (dovolj) pihalo le 1x ali 2x, ugotavljam, da bi bil itak večino časa na veslu. Da se peljem, in dila ne glisira, bi mi bilo muka (tole se še vedno zelo dobro spomnim s formule, ko sem preklinjal, če je pihalo ravno mejno in si po zaključku pumpanja padel nazaj ...).

Pod črto, za otroka, če bosta imela še voljo, sup - če bi res dobil kakšno takšno varijanto v Lidlu, bi bilo hudo dobro, ga pa še nisem zasledil - sploh po taki ceni. Za glisirat pa bo treba kupit robo, ki je temu namenjena - žal ni bližnjic.

Uživajte vsi v tem kosu poletja, kar ga je še ostalo!

All good!

D.

Odgovori s citatom
Prispevek  
Wildstyle je napisal/a:
Hvala vsem in vsakemu posebej! Bajs, nice to see, da si tudi ti še vedno aktiven! Čisto kratko poročilo s poletja (spoiler allert-ničesar še nisem kupil).

Na obali je res inormno supov, ne samo otroci, tudi stari veselo veslajo. Videl sem natanko 1 windsup - Starboard 2019. Srečna lastnica je zanj odštela 1700 eur v Nemčiji in se je šla z jadrom peljat natanko enkrat (prvič), nato sta se z možem izmenično peljala in veslala. Preveril sem tudi v Amodoru - komplet, s katerim bi bil zadovoljen, je takoj 2000 eur.

Glede na to, da je v vsem poletju praktično (dovolj) pihalo le 1x ali 2x, ugotavljam, da bi bil itak večino časa na veslu. Da se peljem, in dila ne glisira, bi mi bilo muka (tole se še vedno zelo dobro spomnim s formule, ko sem preklinjal, če je pihalo ravno mejno in si po zaključku pumpanja padel nazaj ...).

Pod črto, za otroka, če bosta imela še voljo, sup - če bi res dobil kakšno takšno varijanto v Lidlu, bi bilo hudo dobro, ga pa še nisem zasledil - sploh po taki ceni. Za glisirat pa bo treba kupit robo, ki je temu namenjena - žal ni bližnjic.

Uživajte vsi v tem kosu poletja, kar ga je še ostalo!

All good!

D.

Lidl SUP-e prodaja običajno na začetku sezone in takega sem jaz kupil letos: https://www.youtube.com/watch?v=azZFXSZfvjI

Naj bi pa tudi Hofer nekaj oglaševal, da bodo imeli samo nisem nič preverjal. Torej v najslabšem primeru počakaš do spomladi, ker je Lidl imel že parkrat in zna imeti tudi naslednje leto. Samo moraš kar slediti oglasom, ker ko sem jaz kupoval sem moral preklicati kar nekaj trgovin, da sem dobil, saj hitro razprodajo.

LP,
BAJS

Pokaži sporočila:
Odgovori na to temo Stran 1 od 1