Totisurf.com :: Poglej temo - Rodos

Odgovori na to temo Stran 1 od 1
Rodos
Avtor Sporočilo
Odgovori s citatom
Prispevek Rodos 
Zdravo.

Ker še nisem bil nikoli na Rodosu me zanima kakšna je razlika v pogojih srfanja na severnem delu otoka in južnem. Vem, da vsi omenjate Prasonisi, ki je na jugu, ampak me zanima, kako je na severu, kjer je lociranih tudi nekaj windsurf centrov? Oz. zakaj vsi hodijo na Prasonisi? Smile

Hvala že v naprej.

Poglej uporabnikov profil
Odgovori s citatom
Prispevek  
Na severu imaš super surf spot v kraju Ixia.

Veter je side-on z leve strani, valovi so zmerni in enakomerni (ni preveč razbit chop). Plaže so peščene ali prodnate, naredi se majhen shore-break. Pihati začne popoldne (okoli 13h), nato počasi jača do 15h in drži do večera. Veter ni preveč močan, običajno se vozi jadra med 5.5 in 6.5.

Midva z ženo sva bila v temle surfcentru: http://www.surflinerhodes.gr/ Včasih so imeli opremo Fanatic/NorthSails, sedaj so zamenjali na Starboard/Severne.

Enkrat sem obiskal tudi Prasonisi. Meni se stvar ni zdela nič posebnega, pa še gužva je bila. Morda je veter za odtenek močnejši, kot na severu. Ampak če ne piha na severu, potem tudi na jugu otoka ne bo spodobnega vetra. Meni osebno je bil severni del otoka prijetnejši. Res pa je, da sem bolj pristaš večjih jader. Pa tudi ko ne piha, imaš na severnem delu več turističnih stvari za pogledat...

Odgovori s citatom
Prispevek Re: Rodos 
nace je napisal/a:
je na jugu, ampak me zanima, kako je na severu, kjer je lociranih tudi nekaj windsurf centrov? Oz. zakaj vsi hodijo na Prasonisi? Smile

Mislim, da je glavni čar Prasonisija robinzonsko taborjenje v grmu oz. kampiranje na plaži direktno na spotu. Kako je s tem v zadnjih letih ne vem.

LP Mihi

Odgovori s citatom
Prispevek  
Lani v sredini julija oglobili vse črno kamperiste s 150 EUR/AD. Vem, ker je bil kolega dol in je plačal ter se nato umaknil na sever.

Odgovori s citatom
Prispevek  
Naju s Strehovcem so strafal pa se je Homer zgleda vmes zagledal v micno Avstrijsko sosedo, v uno Honvedko se ni ker je bla tečna ( pa kdo da otroku Cuci ime in naserje sotor 2 metra od sosedove camper terase??), in pozabil eno 0 pripisat. Potem sva kunstvala ali placati 15 eur ali ne, vmes so Francozi naredili revolucijo in je priletel sam presvetli konzul iz ambasade in je padla direktiva da nic placati. Zato sva sla na par Alf in 2 girosa.
Zaradi takih storij in baldorij se gre na Prasota. Pa zaradi Boruta, Jereta, Buljota, Remca in ostalih..sol peska Prasonisija..
lp

mp

Pokaži sporočila:
Odgovori na to temo Stran 1 od 1