Totisurf.com :: Poglej temo - Umag 3.10.2015, Ribič, 4.10.2015

Odgovori na to temo Stran 1 od 1
Umag 3.10.2015, Ribič, 4.10.2015
Avtor Sporočilo
Odgovori s citatom
Prispevek Umag 3.10.2015, Ribič, 4.10.2015 
V soboto je v Umagu od 14. ure naprej pihal šibek jugozahodnik za formulo in za veliko slalom opremo. Z 8.6 se je dalo potegniti nekaj lepih špur, sicer pa veliko pumpanja.
V nedeljo je pred Ribičem med 13. in 15. uro zapihal presenetljiv, vendar pretežno šibek jugo v dežju, dovolj za surfanje z 8.6.
JanezP.

Nazadnje urejal/a Janez Polajnar SLO405 06/10/2015, 12:53; skupaj popravljeno 1 krat
Poglej uporabnikov profil
Odgovori s citatom
Prispevek  
Janez das lahko kak komentar o sedeci vs ledveni trapez za slalom opremo?

Odgovori s citatom
Prispevek  
Uf, težko konstruktivno komentiram, saj od nekdaj uporabljam sedeči trapez. Tako na pamet bi rekel, da je s sedečim trapezom boljši prenos sil z loka na smernik. Sem pa bral komentarje nekaterih PWA-jevcev v zvezi s tem. Pravijo, da nekateri za slalom uporabljajo ledveni trapez predvsem iz estetskih razlogov, saj naj bi v sedečem trapezu izgledali kot v plenicah...
JanezP.

Odgovori s citatom
Prispevek  
Moja izkušnja je, da se ob katapultu s sedečim trapezom leti mnogo dlje Wamos

Odgovori s citatom
Prispevek  
Rekreator je napisal/a:

TOP Smile

Odgovori s citatom
Prispevek  
Rekreator je napisal/a:

Hahaha faca Very Happy

Poglej uporabnikov profilPošlji E-sporočilo
Odgovori s citatom
Prispevek  
Very Happy
Se strinjam z obema.

Sedeči trapez:
+ bolj udoben, ker ne stiska reber
+ lahko se bolj usedeš na trapezne zanke, s tem razbemeniš desko oz. obremeniš jadro in deska prej zglisira (kot trapeznih zank je bistveno bolj pokončen)
+ Trapezne zanke so daljše, s tem se lahko bolj nagneš stran od jadra; moment je večji
+ lažji
- žuli te v jajca
- izgledaš kot bi imel plenico ( še posebaj če si v shortkah)

Odgovori s citatom
Prispevek  
Mal heca prav paše. Sploh, če se pohecam iz sebe in ne iz drugih. Sicer nimam pojma o slalomu, predstavljam pa si, da moraš s sedečim trapezom bolj obvladat tehniko, ker si bolj stran od opreme. Na začetku sem pojerbal sedečega in kasneje, ko sem na isti rig poskusil ledvenega, sem bil ob istem znanju dosti bolj suveren. Seveda zdaj včasih padem v jadro, na jambor itd, prej pa...

Odgovori s citatom
Prispevek  
Koliko vem, ni razlog samo estetski, ampak uporabljajo ledven trapez tudi zato, ker križ dosti majn trpi kot pri sedečem. Tudi, če je podlaga grša (beri visok čop ali celo val)+močan veter se večinoma uporablja ledven trapez.
Mam pa že en čas v planu testirat ledven trapez na slalom opremi pa zmer zmanjka časa Smile

Poglej uporabnikov profil MSN Messenger - naslov
Odgovori s citatom
Prispevek  
zanimivo, da mene je hrbet manj bolel pri sedečem. Po logiki stvari bi moral sedeči manj pritiskati na hrbtenico ker je točka nižje nekje pri medenici. Je pa razlika med trapezi glede tega ogromna. Če kupuješ freestayl trapez je čisto mehak in ne nudi opore, če pa enega za recimo freeride ima pa oporo po celem zadnjem delu in se sila bistveno bolj razporedi, je pa okoren in praviloma težji.

se pa popolnoma strinjam da v sedečem v hamerju lepše in dlje poletiš SmileSmile sam sem to kar nekaj časa prakticiral in naveden trik imam, lahko rečem, izpiljen.

l.p.

mp
PS : luka je povedal da je po menjavi iz sedečega v ledevni slalomco bistveno lažje vozil in kontroliral, je pa to verjetno delno posledica tega da celo življenje vozi ledvenega.

Odgovori s citatom
Prispevek  
pobje, nabavte pol sedeči - super kombinacija Smile Wink

Poglej uporabnikov profilPošlji E-sporočilo
Odgovori s citatom
Prispevek  
benko22 je napisal/a:
pobje, nabavte pol sedeči - super kombinacija Smile Wink

kolga ga ima in mu ful sede!

Pokaži sporočila: