Totisurf.com :: Poglej temo - merjenje hitrosti

Odgovori na to temo Stran 1 od 1
merjenje hitrosti
Avtor Sporočilo
Odgovori s citatom
Prispevek merjenje hitrosti 
Pozdrav vsem hitrostnim navdusencem ...

... zanima me s cim kaj merite vase hitrosti ... sam se sele letos zacel in sicer kr z mobilnikom ... Aplikacija : GPS Speed ... ni slaba ... mobilnik sem dal v navadno vrecko vse skupaj pa v nepremocljivo vrecko in potem za obleko oziroma za (neoprenast) lycro ...

... zdaj pa gledam neke sportne ure z podobnimi funkicjami ... res je da so relativno drage a je nebi rabil samo za surfarijo ampak se za tek, kolo in plavanje ... zato iscem neke univerzalnega ...

... me pa malo skrbi da je nebi ob kakem surfaskem padcu zgubo ... ceprav zgubis lahko itak vse ... drugo kar bi me morebiti motilo pa je to da te poleti na tem delu sonce ne opece ... ceprav uro tak vedno nosim ...

LP

Poglej uporabnikov profilPošlji E-sporočilo
Odgovori s citatom
Prispevek  
Jaz sem to tako rešil, da uporabljam telefon še za tek in kolo. Plavam pa ne toliko zares, razen ko mi odnese surf Mr. Green

Poglej uporabnikov profil ICQ številka
Odgovori s citatom
Prispevek  
Mene bi motilo, da bi me povsod razen pod uro opeklo.

Poglej uporabnikov profil
Odgovori s citatom
Prispevek  
Tofsy je napisal/a:
Mene bi motilo, da bi me povsod razen pod uro opeklo.

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Odgovori s citatom
Prispevek  
Sam uporabljam za vse našteto tole.
http://sites.garmin.com/forerunner910xt/?lang=sl&country=SI#
Je res dobra zadeva za kombinacijo različnih športov.

Poglej uporabnikov profilPošlji E-sporočilo
Odgovori s citatom
Prispevek  
A sem prav zasledil, da se cene začnejo pri 240€? A ni ta mal huda??

Odgovori s citatom
Prispevek  
forerunner 310XT. kar priročna stvar, uporebna še za druge športe.
Da si sposodim temo, ko je že debata o hitrostih.
--V kakšni smeri glede na veter jadralec lahko doseže največjo - optimalno- možno hitrost ( ob predpostavki da ima ustrezno opremo, ni pretiranih tokov vode in vala..)
ali je to pravokotno na veter ali malo v veter ali malo z vetrom??
--ali lahko jadralec preseže hitrost vetra in za koliko?

Odgovori s citatom
Prispevek  
Z upwindom ne dobiš samo višino, ki jo zgubljaš s triki in manevri ampak tudi večjo kontrolo predvsem v overpower pogojih. Ko pa želiš speed in to veliko tega pa itak da spuščaš močno z vetrom in kolikor jaz vem so koti pri hitrostnih rekordih kar veliki in sicer, če se prav spomnim celo do 140 stopinj glede na veter.

LP!
BAJS

Odgovori s citatom
Prispevek  
za merjenje hitrosti, prevoženih km, temprerature...itd, jaz uporabljam uro Suunto, model AMBIT. Uporabljam jo za kolesarjenje, windsurf, laufanje, indoor trening...in se super obnese. Super je tudi program od Suunta za analize in risanje novih trackov - Movescount. Ura ima že prednastavljene treninge tako da samo izbereš kaj boš počel, lahko dodajaš tudi nove tipe treningov, prilagajaš obstoječe.....

Super zadeva, res pa da ni poceni...400eur+ z trakom za merjenje srčnega utripa.

Odgovori s citatom
Prispevek  
za tek in kolo imam forerunnerja 305. preverjena stara mašina , dela. v vodi pa mam gshock 200m z pozor pozor plimo in oseko SmileSmileSmile da smernik ne zapnem, pa da Lukata poducim zakaj je premajhen val SmileSmile . resno -zato ker je 100 eur, je robustna in mi ni zal ce pocim po skali z njo
na vodi se hitrosti ne grem ker se vedno userjem da bom spet rebra poravnal v drugo smer

Odgovori s citatom
Prispevek  
Citiram:

--V kakšni smeri glede na veter jadralec lahko doseže največjo - optimalno- možno hitrost ( ob predpostavki da ima ustrezno opremo, ni pretiranih tokov vode in vala..)
ali je to pravokotno na veter ali malo v veter ali malo z vetrom??

Na Luderitz-u kjer je postavljen svetovni rekord je proga 140 stopinj downwind, to ti verjetno kej pove
Citiram:

--ali lahko jadralec preseže hitrost vetra in za koliko?

V teoriji ja.Odvisno je pa od opreme in podlage.Najbolj presežejo hitrost vetra jadrnice na ledu nekje okoli petkrat hitreje(vir:wiki)
Če te pa res zanima pa upraš ata GUGLA Very Happy

Pokaži sporočila:
Odgovori na to temo Stran 1 od 1