Totisurf.com :: Poglej temo - Še pomnite tovariši?

Odgovori na to temo Stran 2 od 2
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Še pomnite tovariši?
Avtor Sporočilo
Odgovori s citatom
Prispevek  
To knjigo mamo vsi. Na prvi strani je se mi zdi Juta, not pa so tudi fotke Naisha. Osnove so še zdaj enake.

Še zdaj se spomnim Sailboarda s trikotnim jadrom, s katerim sem kot 10 letnik prvič glisiral. Glede na kile sem v tistih časih glisiral bistveno več kot sedaj Mr. Green
Prvo jadro pa mi je skrojil prijatelj krojač.
Wamos

Poglej uporabnikov profil AIM - AOL Instant - naslov
Odgovori s citatom
Prispevek srecko 
Bojan I, Juanito,
da vam osvežim spomin, to je slika Jute "Ošlak" iz MB, s prvenstva SFRJ na Korčuli, ko je pihalo vse dni 6 bf ob visokih valovih in je imela punca ob odhodu domov, odprte krvave žulje na obeh rokah.
Srečko

Poglej uporabnikov profil
Odgovori s citatom
Prispevek  
Ah ja, začetki... tam okol '87 sem se tudi sam kot mali osemletni fant spravil na Hifly pločnik, ki smo ga imeli pri hiši. Privezan na boji, da me ne bi odnašalo sem se trudil dvignit šest kvadratov veliko trikotno jadro. Ko mi ga je uspelo dvigniti, sem seveda padel na hrbet, jambor pa je pikiral direkt na mojo glavo. Nekaj se je kot kaže premaknilo v glavi, kajti takrat se je začelo.
Prvo glisiranje pa z Alpho 160, nora izkušnja!

Poglej uporabnikov profil Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Odgovori s citatom
Prispevek  
Vidim da bo knjiga kmalu dobila arhivsko vrednost Laughing

Tud sam sem jo znal skor na pamet, pa kar nekaj tistih likov sem takrat obvladal, ki jih v knjigi pripisujejo najboljšim svetovnim surferjem.

Danes, ko vozim desetkrat bolje kot takrat pa ne obvladam skor nobenga, čar napredka Crying or Very sad

lp, Bojan

Poglej uporabnikov profilPošlji E-sporočilo
Odgovori s citatom
Prispevek srecko 
Dulc101,
vidiš kako smo se vozili, pa še kaj drugega smo znali.
LP Srečko

Odgovori s citatom
Prispevek  
lepe minimalke!

Odgovori s citatom
Prispevek  
Jeb*š minimalke poglej definicijo. Nova computerska-CS-COD-WOW-PS generacija lahko samo sanja in razmišla o tem kaj je to! Žal se s tem že borijo/borimo športni pedagogi in razne bele ustanove.... žal

Odgovori s citatom
Prispevek  
High5 Ob tej legendarni knjigi (še vedno je doma) nas je zgleda večina gor rasla. Wink
Jaz sem si celo sestavil model deske z jadrom, pa po mizi "kruzal proti vetru", k to mi pa v štartu ni blo n`kokr jasno. Wink
Sam je pomagal...zdaj pridem tud nazaj na obalo.

Ja, familijarna surf zgodovina.... dve počeni gumi na Ladi, na poti z Lošinja. Prva mal pred Lomom, druga na mestu današnjega Tomačevskega rondoja (1km pred domom), na strehi letalonosilka Jugo s kpl. opremo. Pridemo čez 1 uro s sosedom in celo gumo nazaj, evo je imel že Jugo novega lastnika...fotr klel k furman...
Ampak je bilo koristno, nasledni je padel pa že Hy-fly...Wink je z njim še mat začela srfat.
Jo je odpihnil z Nerezin čist na konc Cresa. Tudi to je bila dogodivščina, jo s sosedovim maestralom pa Tomos 4ko iskat v tistih valovih... Na konc vse srečno.
Pa prtljažnik na Yugo 45, k ni mogu zdržat vse tiste teže, se je do morja n krat stegnu.
Pa fotrova prva custom deska, k ga ni nikakor držala nad vodo, pa je same popizditise dobival....
Kaj bi v življenju brez surfarije...precej bl dolgcajt bi bilo Wink
Lp Miha

Odgovori s citatom
Prispevek  
Uau, a to sploh še obstaja kot "nova roba": nov Hifly ?!?

Tip ima sicer kar solidno ponudbo "retro surfov" .

Odgovori s citatom
Prispevek  
Tudi jaz sem začel na eni od takih desk leta 1989 kot 14 letni fantič. Dve leti sem surfal tako, da sem se naučil obrate in sem v rahlem vetru po nekajurnem kruzanju prišel suh iz vode nato pa sva z očetom to prodala ob misli, da kupiva eno Alpho. Prišla je vojna za Slovenijo in od surfa ni bilo nič do leta 2000. Od takrat pa vsako leto več akcije.

Zanimivo, da sem se jaz naučil surfati s pomočjo revije TIM letnik okrog 82, v kateri je bilo vse predstavljeno v dveh številkah. Najprej oprema in vozli nato pa še tehnika vožnje in obrati. Mislim da ga imam še nekje. Pri učenju mi je bil v veliko tudi oče, ki mi je kar iz obale z revijo v roki vpil kako naj reagiram pri obratu itd. Zanimive dogodivščine. Very Happy

LP!
BAJS

Pokaži sporočila:
Odgovori na to temo Stran 2 od 2
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2