Totisurf.com :: Poglej temo - BARKOVLJE_KOORDINATE!?

Odgovori na to temo Stran 1 od 2
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
BARKOVLJE_KOORDINATE!?
Avtor Sporočilo
Odgovori s citatom
Prispevek BARKOVLJE_KOORDINATE!? 
Živijo.

Bi bil kdo tako prijazen in bi napisal koordinate vstopa v vodo za Barkovlje?
Men ni jasno kako člouk najde ta božji vstop v morje.... Rolling Eyes
1000x hvala!!!

Lep pozdrav,

Urška

Poglej uporabnikov profil
Odgovori s citatom
Prispevek Re: BARKOVLJE_KOORDINATE!? 
takoj za parkom na levi strani (če greš po cesti iz Trsta proti Miramaru) je betonski vstop v vodo - tam so parkirani tudi pedolini. Lahko pa greš v vodo tudi malo naprej - dobesedno na plaži kjer so manjši betonski pomoli ob katerih je nizka voda.
Èe boš prišla tja ko je napoved boš takoj vidla kje folk hodi v vodo - ne moreš zgrešit. Wink

Odgovori s citatom
Prispevek  
Hmmm, mogoče bo pa tale datajlni opis pomagu Mr. Green
Bom pozorno gledala kje se lokalci (in ostali) štimajo za v vodo.
Hvala.

Ma misliš, da je bolje, da se zapeljem do Marine Julije. Nisem ravno začetnica, ampak profi tudi ne (vodni štart še vedno ni moja vrlina). Glede na prebrano na forumu, je morda bolje, če se odpravi do Marije Julije.
Ampak kako bo z vetrom v nedeljo?? Polajnar svetuje za sob in ned Barkole, kaj je pa MJ? Po windgoruju je skoraj identična napoved za oba spota! Sem v VELIKI dilemi..... Laughing

Odgovori s citatom
Prispevek  
ce nisi suverena v glisiranju ne hodit v barkovlje. ta spot je prezahteven za zacetnike. priporocam kaj drugega, bos tudi sama bolj uzivala
lp

Poglej uporabnikov profilPošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Odgovori s citatom
Prispevek  
se strinjam z Pamirjem - v kolikor ne obvladaš vodnega štarta in suvereno gliseraš bolje da v Barkole ne hodiš saj so včasih sunki vetra tam res zelo močni pa tudi piha od obale stran tako da bi te lahko v primeru da ne bi mogla štartat kar hitro odneslo na sredo tržaškega zaliva...

MJ je super spot, mislim da je napoved za nedeljo da naj bi tam nekaj pihalo bolj (pozno) popoldne. Bo treba jutri pogledat napoved in se odločit. Pa še zgodaj ti ne bo treba vstat kot če bi šla v barkole, tako da žur v soboto no problem Mr. Green

Odgovori s citatom
Prispevek  
za božjo voljo ljudje, pamet u roke pri barkolah !!!!!
1. to je spot ki je čisti off shore, naslednja postaja je Piran,
2. vetr je močan, refuli so izredno močni,
3. oprema mora biti max. 5 m2 pri čemer naj ženske po moje sploh ne hodijo tja z več kot 4.1-4.2, deske večje od 115 litrov so izjema
4. če se ti karkoli od opreme zlomi imaš veliko dela, ker te nese na odprto,
5. oprema mora biti brezhibna
6. italjani praviloma vozijo 4.5 ali 4.7 in 100-110 litrske dile, da lahko prikruzajo nazaj

rezime: slovenci imamo tam- po moje povsem upravičeno slab sloves, saj gredo modeli v vodo, čeprav nimajo primerne opreme- potem pa plavajo, jih rešujejo,.. uglavnem no good

če ne znaš vodnega štarta in JIb-a absolutno odsvetujem Barkole, ker je to prvič neodgovorno do sebe in tistih ki te bodo morda morali reševati ali pomagati in drugič ker objektivno nimaš primernega znanja

torej podi raje v žusterno

l.p.

Matej

Odgovori s citatom
Prispevek  
Madonca, tale odgovor od mp je bil pa oster. Se človek, kar ustraši Smile Vseeno hvala za nasvet. Pomoje se ne bom Bakovljam do nadaljnega niti pribljižala Sad Zveni prav grozno!

Si mi dal pa dobro idejo. Menim, da bi bilo zelo pametno, če bi spote označili po težavnosti, da bi mi zelenci vedeli kam se lahko podamo. Kaj menite?
Pri spotih, ki jih priporoči Polajnar, se zraven pripiše težavnost spota oz. se naredi pregled vseh spotov, ki so za nas Slovence zanimivi in se zraven pripiše kakšen nivo znanja je priporočen, da se je smoterno podati na spot.

Odgovori s citatom
Prispevek  
mp je napisal/a:

rezime: slovenci imamo tam- po moje povsem upravičeno slab sloves,.......

l.p.

Matej

Ker je trst itak naš in so nam ga fauš Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Drugače pa res ni spot za začetnike.

Odgovori s citatom
Prispevek  
Barkole: 45.6869,13.7461

Poglej uporabnikov profilPošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Odgovori s citatom
Prispevek  
kok so pa koordinate tistga kebaba zravn?

Poglej uporabnikov profilPošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Odgovori s citatom
Prispevek  
nikakor oster v nedativnem smislu, SmileSmileSmile seveda gre za odličen spot, samo neko predznanje je vseeno fino imeti in primerno opremo, ...

malo bolj opozorilni post je iz razloga, ker se večkrat pojavijo predlogi da bi spot zaprli za surfarje zaradi večkratnih reševanj, ki so posledica objesnosti

in škoda da bi se to zgodilo

na tem linku imaš kar fin popis spotov http://www.slosurf.com/index.php?option=com_content&task=section&id=7&Itemid=29

BTW- Trst je kitajski Mr. Green

Odgovori s citatom
Prispevek  
No bom pa še jaz dodal mal od Barkol. Kot prvo to od znanja in brezhibnosti opreme definitivno drži, je pa problem pri vstopu v vodo, kajti dostop opisan zgoraj je namreč baje samo za kopalce in prejšnjo nedeljo so okoli 9:30 uleteli policaji v belem (mornarica) z avtom in težili ljudem, ki so hodili iz vode, kazni ni dobil noben - samo opozorilo. Tam naj bi bil nek pas 1km samo za kopalce in bla, bla, bla, ker smo surferji očitno ful nevarni za kopalce - uni k trenirajo s čolni (veslajo) tik ob obali pa izgleda niso. Je pa dostop iz marine kao dovoljen - samo tam je en klub in je potrebno plačati članarino - ima mogoče kdo izkušnjo?

Pa še to ob iztopu iz vode sem si grdo poškodoval podplat (na enem delu ostal brez kože), in nimam pojma na čem očitno oster kamen ali kako razbito steklo - tako da previdno. Jaz not samo še s čevlji.

Lp Primož

Poglej uporabnikov profilPošlji E-sporočilo
Odgovori s citatom
Prispevek  
ja če po sredini lezeš vn so neke školke Very Happy

morš it čist pr stran Very Happy hahaha

Poglej uporabnikov profil MSN Messenger - naslov
Odgovori s citatom
Prispevek  
ŽigaK je napisal/a:
ja če po sredini lezeš vn so neke školke Very Happy

morš it čist pr stran Very Happy hahaha

Korenčk če nimaš kakšnga boljšga komentarja k hahaha je rajš ne oglaši, me zanima kolk bi ti blo smešn k bi bil ti porezan, pa JA VEM da se gre pr strani k posred greš lohk itak sam po riti k tolk drsi.

Odgovori s citatom
Prispevek  
men je pa po sredini laži po vseh štirih kokr po riti. se mi zdi da je hitrej tud =D

Pokaži sporočila:
Odgovori na to temo Stran 1 od 2
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja