Totisurf.com :: Poglej temo - nasvet glede opreme

Odgovori na to temo Stran 1 od 1
nasvet glede opreme
Avtor Sporočilo
Odgovori s citatom
Prispevek nasvet glede opreme 
Olja,

letos sem se udeležil začetnega tečaja surfanja na Bolu - Wind Surf klinika. Na tecaju sem se učil na 220l deski, jadra pa so imela površino od 3.5 pa do 5.8. Ker cene za izposojo opreme niso ravno nizke, po drugi strani pa se mi zdi da za relativno majhen denar dobim solidno (rabljeno) opremo sem, začel razmišljat da bi si kupil svojo. Sedaj pa dilema: kaj kupiti? Koliko litrsko desko in jadro katere velikosti?

Facts;
teža: 75kg
znanje: low (na veliki dili pa sem brez problema osvojil tack, jibe, beach start)
interes: high
budget: čim manj Smile

Moje laično mnenje za neko "univerzalno" opremo bi bilo takole:
deska: 135l-150l
jadro: okrog 5.5

Starost opreme: (spet laicno mnenje) oprema naj ne bi bila prestara (jadro 2 leti max, deska 4 leta max) da bi je lahko kasneje prodal v primeru da jo prerastem oziroma izgubim zanimanje.

Kaksno desko naj iscem - freeride? Koliko bi znesla priblizna cena takega kompleta? Prosim za konkreten nasvet v stilu: isci desko fantatic shark 135l, jadro - rigg North Sails 5.8.

Komentarji in predlogi.

Hvala vnaprej!

Poglej uporabnikov profil
Odgovori s citatom
Prispevek  
to zadnje kar si napisal je točno to kaj rabiš. oziroma vse drugo v podobnem rangu, edino litraža naj nebo manjša od 135.

pomoje.

Odgovori s citatom
Prispevek  
hasper.
Jaz imam 2 jadri za prodat, če te zanimata.
Gre za HSM SO 4,5 in 5,3.
Stari sta 3 leta in brez poškodb.
Èe te zanima, mi pošlji mail na bostjan1978(afna)gmail.com in se lahko dogovoriva za ceno.
O teh jadrih je bilo napisanega že marsikaj tako, da je brez veze, da ti še kaj nalagam.
V glavnem, žal ti ne bo.

LP Boštjan

Odgovori s citatom
Prispevek  
Obadva pred mano imata prav. jaz se ne strinjam z površino jadra. jadro si kupi obvezno nad 6m2. torej tam nekje do 6.5 ker ti bo lažje za zglisirat in to še vedno ni veliko jadro za učenje. (punca se je učila z jadro 4.7 pa ji je bila igračka, zdej pa handla brez težav 5.5 pa tudi 6.4).

torej deska: fanatic shark 135l ali kej malo večjega je odlično

jadro: 6m2 do 6.5 in ti ne bo žal.

jambor lok podaljšek zglob pa ni tko važno za začetek, verjetno jambor naj bo tam 75% karbona, 100% ne rabiš.

To je zgolj moje mnenje (mam praw). Very Happy Very Happy Very Happy

Odgovori s citatom
Prispevek  
6.5 je že kar veliko za učit se (vodni štart itd). Rajš bi šu s tvojimi kilami na okoli 5.7 do 6.0 (max!).

TO je moje mnenje in tudi jst mam prav.

Odgovori s citatom
Prispevek  
Živjo Gašper,
ker verjetno najbolje poznam tvoje znanje bom poskušal izrazit še svoje mnenje. Pa zelo me veseli, da sem te uspel navdušit!!!
Deska: 130-150l, široka freeride, zavedaj se da ti bo hitro prevelika in boš menjal po pol ali enem letu, če boš dosti surfal zato ne porabi preveč
Jadro: Za začetek ti priporočam 5.3 ampak hitro boš še rabil malo večje recimo 6.5, to se ti splača kupit novejši letnik ali celo novo. Surf Shop ima akcijo North Sails jader po 300Eur
Jambor: priporočam iste znamke kot jadro, najmanj 75% karbona
lok: tak ki bo pasal na 5.3 in bodoče 6.5, torej 160cm (+50/60cm)
trapez: obvezno probaj, da se ti prilega in te ne tišči (velikost rabiš L ali M)
trapezne vrvi: najmanj 26" najbolje vario (to pomeni nastavljive; recimo od 26" do 32")
dvižno vrv, zglob, podaljšek
Upam, da se vidimo na kakšnem vetrovnem spot-u.

Odgovori s citatom
Prispevek  
deska- med 130 in 150- freeride, odlična deska v tem segmentu je tabou rocket,
jadro glede na dilo tisto ki je napisano v specifikaciji nekje na spodnji meji, potem lahko dokupiš večje ali če si zapaljen obdržiš in ob nakupu manjše deske dokupiš manjše jadro
ostalo samo podpišem milošev mail.

Tofsy, po moje se motiš glede velikosti in vodnega štarta, lahk bi argumentiral pa se mi ne da pisat Smile

l.p.

mp

Odgovori s citatom
Prispevek  
Vsem bi se najlepse zahvalil za odgovore. Najbolj me veseli da sem si ze sam uspel ustvariti dokaj realno sliko kaj rabim.

PS. naslednji teden grem v medulin in bom rental opremo ce se bo le dalo. Ce boste slucajno videli nooba, ki se muci na surfu, pa mu le priskocite na pomoc Smile

hvala in lp

Odgovori s citatom
Prispevek  
Jaz imam dva para super ohranjenih vario trapeznih zank 26-30 po super ceni, če te zanima.

Odgovori s citatom
Prispevek  
Èe se odločiš za nakup deske od 130 do 150 l še ni rečeno da jo boš kasneja prodal. Wink Jaz sem se naučil in vse dni prevozil na 100 l in največje jadro je bilo 6.4. Kasneje sem zaradi punce ki se še privaja na surf šel v nakup sharka 135l in kmalu ugotovil da mi ta način srfarije z napol letalonosilko dosti bolj ustreza. Nato sem kupil še jadro 8.1 in sedaj so moji lepši dnevi srfarije v naši okolici preživeti večinoma na sharku Wink
Lp Miha

Odgovori s citatom
Prispevek  
No pri svojih 180 in 90 kg, začetnik z opravljenim tečajem, skratka vozim se, znam obrnit in prit nazaj na izhodiščn točko z in brez gredlja, beach start obvladam. Glede na napisano bi bil zame surf nekje litraže med 140-160 l in jadro 5.7-6.0, upam da se ne motim....bolj me zanima za sina starega 12 let, 35 kg, približno istega ali boljšega znanja (na tečaju je vozil najprej 220 l JP-a, kasneje pa smo mu rentali 145 l HI FLAYA in jadro 3.6). Ostane pri tem ali mu vzamemo kaj manjšega? Very Happy In ali bom to kasnje lahko sam po njemu erbal? Mr. Green

Odgovori s citatom
Prispevek  
jaz mam pa to kar ti rabiš doma, če te zanima me pa kar poklič 031 853 059

LP Miran

Poglej uporabnikov profilPošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Odgovori s citatom
Prispevek  
Za 12 letnika ne rabiš več otroškega riga, saj bo naslednjo sezono že tam pri 13ih. Jadro 3,6 bo že lahko obvladal, hkrati pa bo to tvoje ultra high wind jadro.

LP

Odgovori s citatom
Prispevek  
Evo, pa to sem hotel slišat...

Pokaži sporočila:
Odgovori na to temo Stran 1 od 1