Totisurf.com :: Poglej temo - 3 tedne Koversade oz. kako je formula rešila dopust

Odgovori na to temo Stran 1 od 1
3 tedne Koversade oz. kako je formula rešila dopust
Avtor Sporočilo
Odgovori s citatom
Prispevek 3 tedne Koversade oz. kako je formula rešila dopust 
Zopet so za mano trije tedni Koversade, vendar letos prvič s formulo in 12m2 jadrom. Tudi letos je pihalo tako kot ponavadi - skratka slabo, vendar pa tokrat za spremembo veliko glisiranja (cca 10, 11 dni + 2 dni pluženja v res brezveterju iz objestnosti + 1 dan izleta v Preluk).

Zadnji surfaški dan je bil sicer kar močan jugo - za 7-9m2, no mi ni dalo mira, kako gre to z 12m2, in šlo je presenetljivo hitro in stabilno ... dokler ni veter toliko pojačal, da je bilo treba plavati na obalo (16 vozlov) Smile

Suma = formula zakon, toplo priporočam za vse očete in mame, ki si tako ali drugače ne morete privoščit dopusta na kakšnem bolj vetrovnem delu obale Smile Se splača malo stisniti zobe zaradi večjega jadra ...

Lp, Domen

Poglej uporabnikov profil
Odgovori s citatom
Prispevek Re: 3 tedne Koversade oz. kako je formula rešila dopust 
Pozdravljen Domen!

Wildstyle je napisal/a:
Zopet so za mano trije tedni Koversade, vendar letos prvič s formulo in 12m2 jadrom. Tudi letos je pihalo tako kot ponavadi - skratka slabo, vendar pa tokrat za spremembo veliko glisiranja (cca 10, 11 dni + 2 dni pluženja v res brezveterju iz objestnosti + 1 dan izleta v Preluk).

Soliden izkoristek za Koversado - Èestitam!
Takega izkoristka s Freestyle opremo zadnje case nimajo niti na Pelješcu...

Tudi ostali surferji se zanimamo za možnosti malo bližjega dopusta in kakšen veter lahko pričakujemo Smile

Zato, če si morda od volje, bi ti bil hvaležen za razdelavo teh 3 tednov v stilu:
(1.JUL) Maestral --> cca 10 vozlov --> Glisiral z 12m2
(2.JUL) Maestral --> cca 6 vozlov --> Plužil z 12m2
(3.JUL) Jugo --> cca 15 vozlov --> Glisiral z 9m2
itd.

Wildstyle je napisal/a:
Zadnji surfaški dan je bil sicer kar močan jugo - za 7-9m2, no mi ni dalo mira, kako gre to z 12m2, in šlo je presenetljivo hitro in stabilno ... dokler ni veter toliko pojačal, da je bilo treba plavati na obalo (16 vozlov) Smile

Lepo da si poskusil tudi "hi end" sposobnosti 12m jadra Smile

Z dovoljšnjim trimom po jamborju IN loku je sicer možno voziti 12m2 do sunkov okoli 25 vozlov, kar je upostevajoč spodnje meje 8 vozlov res veliko obmocje, ki ga z 1 opremo v glisu morda pokrivajo le še Kajti.

Wildstyle je napisal/a:
Suma = formula zakon, toplo priporočam za vse očete in mame, ki si tako ali drugače ne morete privoščit dopusta na kakšnem bolj vetrovnem delu obale Smile Se splača malo stisniti zobe zaradi večjega jadra ...

Precej je odvisno od okusa, vendar se strinjam s tabo da če bolj vetrovni kraji NISO opcija (družina itd.) je veliko boljše Formula kot Sončenje Wink

LP, Ačo

Odgovori s citatom
> Zato, če si morda od volje, bi ti bil hvaležen za razdelavo teh 3 tednov v stilu:
huh, sedaj si me pa našel Smile Res si nisem zapomnil po dneh. Definitvno sem ugotovil, da plačljivi windguru.cz ugane v cca 50% ali celo manj, tako smer vetra, kot tudi jakost. Glisiral sem lahko že takrat, če sem na enem poceni ročnem merilcu nameril 6 do 7 vozlov (pa verjetno je še malo pojačalo, preden sem jadro prinesel do vode Smile ). Sem pa vse tri tedne fural izključno 12m2, izjema je bila nateg Preluk, kjer sem z 9m2 zopet z lahkoto glisiral (ne vem kaj mi je blo da sem poleg 6.4 še 9.0 v avto vrgel Smile

> Z dovoljšnjim trimom po jamborju IN loku je sicer možno voziti 12m2 do sunkov okoli 25
> vozlov,
Po jamboru imam jadro vedno napeto do kolikor fizično sploh lahko napnem jadro, po loku pa sem tisi dan v upanju, da mi mogoče ne bo potrebno plavat, jadro napel čisto do konca Smile Pa je bilo še premalo napeto za moje znanje.

Uživaj sto na uro, sedaj sem potrjen formula fan Smile

Domen

Odgovori s citatom
Wildstyle je napisal/a:
huh, sedaj si me pa našel Smile Res si nisem zapomnil po dneh. Definitvno sem ugotovil, da plačljivi windguru.cz ugane v cca 50% ali celo manj, tako smer vetra, kot tudi jakost.

Ravno to sem želel poskusiti:
ujeti korelacijo med napovedjo in dejanskim stanjem Smile

Èe se ne spomniš po dnevih, se morda vsaj spomniš od teh 10-11 dni Glisiranja koliko jih je približno bilo
(+) Maestrala,
(+) Jugota,
(+) Burje in
(+) jutranjega Burina?

Prav ta zadnji bi znal v Limskem kanalu kar solidno delat...

Wildstyle je napisal/a:
Sem pa vse tri tedne fural izključno 12m2,

V Istri? Itaq Laughing

Wildstyle je napisal/a:
izjema je bila nateg Preluk, kjer sem z 9m2 zopet z lahkoto glisiral (ne vem kaj mi je blo da sem poleg 6.4 še 9.0 v avto vrgel Smile

No, od kar imam Formulo ni nikoli manjkala v Avtu z jadrom vsaj 10.6, pa naj je bila napoved še tako zanesljiva:
čakanje na veter ko VEŠ kako bi letel na polno s Formulo je res Porazno doživetje, ki si ga nisem mogel privoščiti Laughing

Sej v praksi je potem Formula rešila marsikateri nateg Very Happy

Wildstyle je napisal/a:
Uživaj sto na uro, sedaj sem potrjen formula fan Smile

Lepo - upam da boš prišu tudi na kak Jugozahodnik pri Ribiču in Maestral v Žusterno:
zadnje čase se nabere solidno število Formulašev, pa nardimo kako regato ali izlet Smile

LP, Ačo

Odgovori s citatom
Živ,

se bom poizkusil potruditi Smile

(+) Maestrala po moje 5-6 dni (en dan je pihalo nekaj, kar je bilo iz smeri maistrala, samo da je bilo hudičevo močnejše Smile )
(+) Jugota, 3-4 dni
(+) Burje in 2-3 dni
(+) jutranjega Burina? 0.

> Prav ta zadnji bi znal v Limskem kanalu kar solidno delat...
Jutranji burin tam samo nekaj šumi čez obalo, čez kanal pa ni videti, da bi kaj vleklo, tako da se niti enkrat nisem odpravil v vodo že zjutraj, ne glede na to, da ustajam ob 5 ali 6 zjutraj.

> Lepo - upam da boš prišu tudi na kak Jugozahodnik pri Ribiču in Maestral v Žusterno:
> zadnje čase se nabere solidno število Formulašev, pa nardimo kako regato ali izlet Smile

Ej z ogromnim veseljem, verjetno bom imel doma samo 9m2 jadro, tisto 12m2 imam v Koversadi Smile

Upam, da bo letos portoroška windusrf regata vključevala tudi "šalabajzer" krog, katerega sem bom definitivno udeležil (če bo narejen prečno na veter seveda). Èe slučajno poznaš organizatorje, jim namigni, da naj se kaj spomnijo tudi na nas. Za nagrado pa lahko daste 2 uri učenja surfanja - se žrtvuje eden izmed organizatorjev recimo Smile - taka nagrada je poceni, tisti ki bi pa zmagal, bi bil pa tudi full vesel - vsaj jaz bi bil.

Lp, Domen

Odgovori s citatom
acototi je napisal/a:

Lepo - upam da boš prišu tudi na kak Jugozahodnik pri Ribiču in Maestral v Žusterno:
zadnje čase se nabere solidno število Formulašev, pa nardimo kako regato ali izlet Smile

Tudi jaz bom prišel Wamos mam kemlbag; pol gremo pa lahko do Italije in nazaj Smile No vsaj do Umaga in Pirana iz Seče. Aco, ker smernik voziš? Pr mojem drake-u (R13) je prišlo do razpoke in si ga ne upam več vozit. Zdj mam enga mehkega hurricane (+8 rake) pa kasnej zglisira. Slišu sm, da se za šibke vetre uporablja R19 smernike (npr Deboichet) z drugim kotom rake. Katere smernike mate kej ostali.
LP

Poglej uporabnikov profilPošlji E-sporočilo
Odgovori s citatom
Prispevek  
Pozdravljen zoran!

Tudi moj drake je počen (v insertu - crne barve) pa ga vseeno vozim ze slabo leto. Za enkrat se še drzi Smile. Tudi jaz razmisljam o kasnem novem smerniku pa za enkrat ne vem katerega kupiti. Imas pa dober članek o smernikih za formulo na:

http://www.carbonsugar.com/design/everything-you-should-know-about-fw-fins/

Preberi vse ker je zelo priporočljivo!

Acototi, katere smernike voziš ti. Napisi malo podatke o tem.

lp

Ziga H.

ps: se vdimo na vodi!

Poglej uporabnikov profilPošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:
Odgovori na to temo Stran 1 od 1